Wpis z mikrobloga

W tym roku nie będzie święcenia jajek, więc postanowiłem zrobić eksperyment ze swoimi wiklinowymi koszykami (tak naprawdę znalazłem go gdzieś w ogrodowej szopie i planowałem wyrzucić).

Dziś zakopałem go w swoim kompostowniku (obecnie jest w nim głównie trawa, zeszłoroczny kompost i jakieś resztki kuchenne). Za rok sprawdzę w jakim stopniu koszyki zdołały się przekompostować. Zakopałem je w takiej formie, jak widać na zdjęciu. Nie gniotłem i nie łamałem. Wypełniłem jedynie wnętrze obecną zawartością kompostownika, żeby nie tworzyć pustych przestrzeni po zakopaniu.

#kompost #kompostownik #eksperyment #ogrodnictwo #wielkanoc
Wykopaliskasz - W tym roku nie będzie święcenia jajek, więc postanowiłem zrobić ekspe...

źródło: comment_15863528844xTQYDAmIJ4PXAZPXS6GMA.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Za rok będzie takie przegniłe drewko które rozpadnie się w palcach.


@nabzd: Twoje przewidywania mniej więcej się sprawdziły, choć to bardziej papka niż drewko.

zależy od tego czy w kopostowniku będzie wilgotno czy sucho. Albo przegnije albo wyschnie na wiór.


@helga-von-klusken: Można uznać, że się przekompostowało. Nie mieszałem kompostu w tym konkretnym miejscu, żeby nie wpływać na proces kompostowania samego koszyka. Gdybym mieszał, to całkowicie nic by z
  • Odpowiedz