Wpis z mikrobloga

W prefekturach Tokio, Chiba, Kanagawa, Saitama, Osaka, Hyogo i Fukuoka ogłoszono stan wyjątkowy. Dobry taki, nie za bardzo wyjątkowy. Rząd prosi a obywatel się podporządkowuje.
Dziś rano w pociągu ruch tak jak wczoraj. Faktycznie w centrum Tokio o wiele mniej samochodów ale ludzi tyle samo jak przez ostatnie kilka dni.

Bardzo dobrze opisane jest tutaj co oznacza ten stan wyjątkowy. https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-japonii-wladze-wprowadzaja-stan-wyjatkowy-4547461

Fakt wiele restauracji jest zamkniętych. Teraz doszły siłownie. W artykule bardzo rzetelnie opisali. Zabrakło, że gubernator Koike walczyła głównie z hostess barami, burdelami, girls barami bo tam były tłumy jak zwykle. Teraz wszystko zamknięte i upadają kwiaciarnie, fryzjerzy, hotele miłości, pralnie, firmy robiące kosmetyki, grzebienie, szczoteczki do zębów itp. To wielki połączony ze sobą łańcuch biznesów.
Fryzjer płakał w tv że hostessy nie przychodzą a tak to 40 dziennie.

Dziś 4873 potwierdzonych przypadków korona wirusa. 98 osób zmarło. 1270 opuściło szpital po kwarantannie. Najwięcej zachorowań w Tokio +144 w porównaniu do poprzedniego dnia.

#japonia #wiadomoscizjaponii #koronawirus #2019ncov
Pobierz ama-japan - W prefekturach Tokio, Chiba, Kanagawa, Saitama, Osaka, Hyogo i Fukuoka og...
źródło: comment_1586350753Sn4N54R38FHzoBBZjV4VRc.jpg
  • 17
@ama-japan: Japonia drukuje najwięcej na świecie, większość gospodarki i giełdy praktycznie wykupiona przez rząd i znacjonalizowana, z resztą pod zastaw funduszy emerytalnych. Już w sumie stracili 3 dekady na tych eksperymentach, ale Abe jest w tym 10 lat przed innymi krajami.

Do tego ta stagnacja kosztuje ich zapaść kulturową i dzietność, bo ideologiczne bzdury z zachodu trzebią mózgi młodych niszcząc stary etos pracy i model rodzinny oraz praktycznie blokując rozwój w
@Soren:

Do tego ta stagnacja kosztuje ich zapaść kulturową i dzietność, bo ideologiczne bzdury z zachodu trzebią mózgi młodych niszcząc stary etos pracy i model rodzinny oraz praktycznie blokując rozwój w przyszłości.

fajna taka ta teoria, taka nie za bardzo poparta niczym ;d

https://www.wykop.pl/link/1855980/no-sex-please-we-re-japanese/
mirror: https://vimeo.com/80542212

to właśnie m.in. pracoholizm jest powodem braku dzietności, nie żeby w gruncie rzeczy to było coś złego, złe jest to że ludzie się mnożą :)
@imagine_dragon: po pierwsze, to nie wiem, o co mnie pytasz, bo wysłałeś mi link do kanału. Po drugie - jeżeli masz na myśli jakiegoś zniewieściałego, czy, w twoim mniemaniu, dziwnie ubranego kolesia i na jego przykładzie wyrabiasz sobie opinię o reszcie Japończyków, to jest to tak niskich lotów poziom generalizowania, że nawet nie widzę sensu, by to dalej komentować. Japońskie kobiety wiele mają do zarzucenia Japończykom i jest ten temat poruszany
@imagine_dragon: myślałem, że wspomniałeś o kimś, z kim udzielała wywiadu. Bo na jednym filmie pojawił się taki nietypowo ubrany, zniewieściały koleś, podejrzewałem, że może o niego chodzi. Tym bardziej że "przebieraniec" to rodzaj męski. Jeżeli masz takie negatywne nastawienie do samego ubioru prezenterki, to pozostaje mi jedynie współczuć twojego podejścia do ludzi i świata, a także współczuć wąskich horyzontów. Smutna sprawa :( No ale to typowe dla smutnych jak p.zda Polaków
@tamagotchi "Przebieraniec" nie ma rodzaju zenskiego. Tyle z mojej strony, skoro tak sie nakrecasz.

@ama-japan W artykule, do ktorego odsylasz, napisane jest: władze próbują przekonywać ludzi, że nie ma potrzeby gromadzenia na zapas towarów pierwszej potrzeby, w tym papieru toaletowego. W Twojej okolicy rzeczywiscie nie brakuje juz niczego po wczesniejszych szturmach na sklepy?
Żeby jeszcze zachodni turyści w Japonii jakoś wyglądali, ale nie


@Aedemkun: Nie? Ja mam inne obserwacje, turysci zwykle wygladaja dobrze, wstydu nie ma. To raczej zachodni, ale mieszkajacy juz w Japonii dlugo zapuszczaja sie mniej lub bardziej, lecz nie zawsze.

gubernator Koike walczyła głównie z hostess barami, burdelami, girls barami bo tam były tłumy jak zwykle. Teraz wszystko zamknięte


@ama-japan: Ale ponoc ich pracownicy maja jednak dostawac zapomogi tak samo,
@ama-japan: w Japonii pierwsze przypadki były 1,5 miesiąca przed polskimi przypadkami koronawirusa, jak to możliwe, że dopiero teraz ograniczają aktywność a mają mniej zarażonych niż w Polsce. Wiem jak wysoka jest tam gęstość zaludnienia w aglomeracjach, jak duży tłok jest na chodnikach i w komunikacji. Przecież ten wirus powinien się tam szerzyć jak pożar. Wiem też że normalnie, nacodzień ludzie noszą maseczki, sądzisz, że to wystarczyło? Wiadomo, dosyć mało testują ale
@binx1: moim zdaniem po prostu jest zupełnie inna kultura i zwyczaje w codziennym zachowaniu. Noszenie maseczek niewątpliwie miało duży wpływ. Mycie rąk alkoholem też nie jest czymś niezwykłym czy zapoczątkowanym dwa miesiące temu. To było od zawsze jak ja pamiętam. Poza tym nie podaje się rąk, w pociągach wiele osób siedzi w milczeniu i nie rozmawia, bardzo dużo się sprząta, myje, dezynfekuje i to też jest normalne. W wielu restauracjach są
@ama-japan: No to jest prawie tak samo jak u nas, tylko jeszcze + o wybory się kłócimy. A co do zgonów to masz rację, gdyby umierało więcej to i tak nie dałoby się tego ukryć. BTW, GIS w Polsce podał dane o źródłach zakażeń. 30% w szpitalach i przychodniach. Placówki medyczne to akcelerator epidemiczny, przed czym ostrzegano już na początku epidemii. Kolejny to przebywanie w jednym miejscu zamieszkania z osobą na