Wpis z mikrobloga

@matys210: Faktycznie, przyczyną może być ciasto. Może to tylko złudzenie przez zdjęcie z góry, ale chleb wygląda na mało wyrośnięty - ja za pierwszym razem dałem za dużo ciasta i tak urosło, że pokrywę podniosło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej opisz dokładnie wszystko jak robisz i może @dyniel: lub ktoś inny ci podpowie w którym momencie robisz jakiś błąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matys210: kulą do ucierania w misce? Kiedy nie miałem robota, to każdy bochenek wyrabiałem ręcznie na blacie przez około 15 minut. Chleb potrzebuje miłości (albo robota)
@dyniel: no widzę że mamy proporcję podobne, dajesz mniej wody niż ja. No i ja nie ostatnim razem nie dodałem "nasienia" :P tylko słonecznik na spód. No i widzę że jesteś cheaterem bo dodajesz paczkę drożdży - ja nie dodaje. To wiele wyjaśnia jeśli chodzi o takie wyrośnięcie jakie pokazujesz. Zobacz filmik u góry kóry podesłałem, tam Nomart piecze tylko na zakwasie i spójź jaki gigant mu wyrósł ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matys210: siemienia też nie prażę, tylko namaczam. Na bochenek daję ze 3 czubate łyżki takich namoczonych. W ten sposób też przemycasz dodatkową wodę do chleba
@matys210: garuj chleb w innym naczyniu. Namocz przez 15 min tylko górę gara rzymskiego, a dół przez ok 60 min rozgrzewaj w 240 stopniach. Po 60 min przełóż chleb do gorącego naczynia i przykryj namoczoną pokrywką. Niczym nie podsypuj, a zobaczysz, że nic się nie będzie kleić. Jak garujesz to podsyp naczynie mąką ryżową, ewentualnie kukurydzianą.