Wpis z mikrobloga

„Proszę państwa, 4 czerwca ’89 roku skończył się w Polsce komunizm” – te zwykłe słowa wypowiedziane przez aktorkę Joannę Szczepkowską przeszły do historii. Może dlatego, że były wypowiedziane z taką wręcz dziecięcą radością, naiwnością, nadzieją że będzie lepiej i te złe czasy nigdy do nas nie powrócą.

Dzisiaj jednak moglibyśmy powiedzieć – „Proszę państwa, 6 kwietnia 2020 roku skończyła się w Polsce demokracja”
Być może te słowa wydają się zbyt ostre i zalatują panikarstwem czy czarnowidztwem. Najczarniejsze scenariusze snute w 2015r. też tym samym zalatywały, a okazało się, że PiS posunął się do tego w co wiele osób wątpiło.
Głosowanie nie przeszło? Trudno, przepchniemy je jeszcze raz. To niezgodne z prawem? A kto się tym ma zająć? Ziobro?
Jasno pokazali co się dla nich liczy – władza, i tylko władza. Nie przełożą wyborów choćby i o te 3 miesiące, bo wiedzą że czas działa na ich niekorzyść. Wiedzą, że majowe głosowanie może być ich ostatnią szansą.
Na usta ciśnie mi się tylko jedno – „A nie mówiłem?”

Rozumiem, że ktoś mógł zagłosować na PiS w 2015. Dość mocne znudzenie Platformą i miałkość jej liderów po odejściu Tuska zdecydowanie przemawiała na jej niekorzyść. Dodatkowo mocno rozwinięta PiSowska propaganda łapała w swoje sidła mniej rozgarniętych wyborców, czy tych podenerwowanych na błędy PO.
Sam wtedy nie głosowałem, bo byłem za młody – zresztą mój wiek nie był nigdy na wykopie tajemnicą. Sam się łapałem na „antysystemowość” Kukizowców i inne podobne bzdury.
Pamiętam, że miałem wtedy strasznie mieszane uczucia. W końcu odchodzi PO, którym też byłem znudzony a nadchodzi coś nowego. Gorzej, że to coś nowego od samego początku śmierdziało mi populizmem. Ale nic to, pomyślałem, że może nie mam racji i zrobią coś dobrego dla kraju.

Rozumiałem wynik PiSu. Natomiast nie rozumiałem czegoś innego.
Nie rozumiałem, dlaczego tutaj na wykopie i w innych miejscach wszyscy piali z zachwytu, że PiS przejmuje TK i powoli toczy się przez wszystkie instytucje. Nie rozumiałem dlaczego znaczna część użytkowników wyśmiewała walkę o konstytucję czy niezależne sądy. Komentarze o „totalnej opozycji” czy „ciamajdanie” otrzymywały setki plusów.
Co wtedy myśleliście, drogie #4konserwy? Że robią to dla dobra Polaków? Że zagarniają władzę po to, aby to Wam było lepiej? Nie mieliście żadnych wniosków? W niczyjej głowie nie zrodziła się myśl, dlaczego Jarek dokonuje ataku na trójpodział władzy po paru miesiącach od wyborów?
No cóż – domorośli politycy z wykopu dostali powtórkę z WOSu i przekonali się na własnej skórze, co to jest ten trójpodział władzy.

Uważam, że #4konserwy i należący do nich kukizowcy czy działacze Konfederacji na wykopie przyłożyli swoją cegiełkę do burdelu, który aktualnie obserwujemy.
Bawi mnie teraz to wielkie oburzenie i obrzucanie PiSu błotem, kiedy jeszcze 2 lata temu (może nawet i rok) był on tutaj uwielbiany za niektóre decyzje. A za złe ustawy obwiniano opozycję, że ich nie zablokowała. XD
Jak wielkim fanatykiem trzeba być, żeby przyzwalać jakiejś partii na robienie co chce tylko dlatego, że zgadza się z ideologią konserwatywną?
Jestem w stanie zrozumieć przeciętnego „Janusza”, bo partia dała mu coś namacalnego. Ale dlaczego młodzi, dobrze zarabiający ludzie mieliby mówić cokolwiek dobrego o PiSie i wyśmiewać ludzi, którzy walczą o demokratyczne państwo?
Uważam, że ci którzy wyśmiewali walkę o demokrację, konstytucję i sądy po prostu nie zasługują na bycie obywatelami demokratycznego kraju. Współczuję tym, którzy są do tego kraju przywiązani, bo jedyne co mnie wiąże z Polską to są studia.
Chcieliście dyktaturę? Macie dyktaturę. Tylko, że dyktatorem jest nienawistny karakan, a nie JE Janusz Korwin Mikke

Wreszcie przejrzeliście na oczy - tylko jest już za późno.

#neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #4konserwy #polityka
  • 10
lekcja 2, pis to nie partia konserwatywna, to partia populistyczna


@Tratak: Bo odwala manianę to już nie jest konserwatywna? Czy może jest zbyt "nowoczesna" w porównaniu z nacjonalistami?

Ciekawe.
Przywiązanie do tradycji, mocny związek z kościołem, blokowanie zmian społecznych (jak na przykład aborcja, związki partnerskie) zapewne świadczy o liberalizmie światopoglądowym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PiS jest konserwatywną, prawicową partią. Można do tego dodać populistyczna, ale to nie
@CzajnikZniszczenia: zadziwiająco, ale się zgodzę, że PiS nie jest partią konserwatywną.

Konserwatyzm (taki no wiesz, prawdziwy) to szacunek dla praworządności. PiS może jest tradycjonalistyczny/zachowawczy ale na pewno nie konserwatywny w znaczeniu filozofii politycznej.

Konserwatystami, we współczesnym sensie byli mordercy Cezara, a nie Cezar.
@CzajnikZniszczenia oni przez to że "wyrażają się katolikami" są nimi na prawde, czy tylko dla publiki? Poklasku? Poparcia?
Jeśli partia chce wygrać, mówiąc innym to co chcą usłyszeć to ja nie chce takiej partii, a taka właśnie jest obecna; nieszczera, zakłamana i działająca na szkode obywateli.
@CzajnikZniszczenia: @Tratak:
Btw. prawdziwą konserwatystką i chrześcijanką to jest Angela Merkel która wpuściła nachodzców głownie dlatego, że wg niej, jako córki pastora "tak postąpiłby" Jezus.

To że wg polactwa ( które jako lud chłopski ma mało wspólnego z konserwatyzmem w sensie zachodnim, gdzie było silne mieszczaństwo zawsze) jest lewaczko, to już innsza inszość.

Konserwatyzm dla czerepów zaśmieconych realnym socjalizmem nigdy nie był atrakcyjny.
Wreszcie przejrzeliście na oczy - tylko jest już za późno.


@CzajnikZniszczenia: Fajny wpis ale zasadniczo mylisz się. Nie dostrzegam żadnego przejrzenia na oczy. Idę o zakład, że sądy dalej są dla nich kastą, PO niemieckie, Tusk zdrajcą, a kierunek zmian serwowany przez PIS słusznym itd. To, że poczuli PIS na własnych dupach niczego nie zmienia w ich poglądach. I to jest naprawdę bolesne.