Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo #zalesie
Od 14-01-2020 czekam na decyzję PZSS w sprawie wniosku o wydanie pierwszej licencji zawodniczej. Ciekawe kiedy się doczekam. Nie sądziłem, że sprawa tak może utknąć i jak WZSS mi zatwierdził wniosek to dwa tygodnie później zrobiłem badania. Z końcem kwietnia kończy się ich ważność. Teraz jestem przekonany, że będę musiał je powtórzyć. Co za gówno.
  • 16
@ZbigniewO: http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/wydzial-postepowan-adm/bron/33595,TERMIN-WAZNOSCI-ORZECZENIA-LEKARSKIEGO-I-PSYCHOLOGICZNEGO.html

Zgodnie z Ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych iinych ustaw (Dz. U z 2020 r. poz. 568) orzeczenia lekarskie i psychologiczne osób posiadających pozwolenie na broń, osób legitymujących się dopuszczeniem do posiadania broni, kwalifikowanych pracowników ochrony oraz detektywów - jeżeli termin ich ważności upłynął po
@bialyjakbialek można, ja byłem. Badają dodatkowo pole widzenia, widzenie w ciemności (tzn to się pewnie inaczej nazywa, patrzysz w ciemni na obracającą się jasną kreskę i masz podać kierunek jej ruchu) i rozpoznawanie barw. Jestem daltonistą, badania bez problemu;)
@axe_murderer: Tak. Bo stracą ważność.

@arturs: Głupi byłem. Na patent krócej czekałem od momentu zdania egzaminu. Sądziłem, że licencja pójdzie co najmniej tak samo szybko.

@ShutUpMeg: Zgadza się. Sam jestem sobie winny. Nie spodziewałem się, że na zatwierdzenie przez PZSS od momentu zatwierdzenia przez WZSS będę czekał pół roku, gdzie w samym PZSSie powiedzieli mi, że procedura trwa nie dłużej niż miesiąc.
@ZbigniewO: słyszałem o przypadkach że wpa dopuszczało złożenie niepełnego wniosku, musisz dopytać indywidualnie

Pytanie też gdzie badania zrobiłeś, bo np. w przychodni w której ja robiłem za następne płacę jakoś 1/3 mniej. Zawsze coś.

Ciekawe co się stanie jak złożysz wniosek o pełne kolekcjonerskie, który możesz złożyć bez licencji, potem go zawiesić i zmienić na sport + kolekcja. Marne szanse ale można rozważyć.
@ZbigniewO: Złóż podanie z tym co masz i jak dostaniesz powiadomienie o wszczęciu postępowania to od razu je zawieś. Od zawieszenia masz 3 lata na doniesienie reszty dokumentów.

Badanie ma być ważne w momencie złożenia wniosku.

To jedyna opcja, żebyś nie był w plecy z hajsem za badania. Sam tak zrobiłem tylko z braku dyplomu przy pozwoleniu szkoleniowym.
@ZbigniewO: no to słabo.. ja bym szybko kwity do WPA złożył - oczywiście pocztą.. wtedy oni postępowanie muszą wszcząć.. i wezwać Cię do uzupełnienia czy coś takiego.. możesz spróbować, może się uda.. zwłaszcza że teraz podobno z racji ustawy wszystkie te postępowania wstrzymują ale z tego co ogłaszają w mediach to badania lekarskie są ważne..