Wpis z mikrobloga

Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?
https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/149/europejska-inicjatywa-obywatelska

Z tego co czytam wystarczy milion podpisów, a co ciekawe, podpisy mogą być cyfrowe (o ile będzie wydana odpowiednia certyfikacja). Może nawet są gotowe systemy które można wykorzystać?

Deklaracje poparcia można zbierać w formie papierowej lub elektronicznej. Jeżeli deklaracje poparcia zbiera się w formie elektronicznej, odpowiedni system internetowy musi najpierw uzyskać certyfikat odpowiednich władz krajowych. Szczegółowe przepisy dotyczące specyfikacji technicznej systemów zbierania deklaracji online określono w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (rozporządzenie (UE) 2019/1799). Bez względu na to, czy deklaracje poparcia zbiera się w formie papierowej czy elektronicznej, do celów weryfikacji mają zastosowanie te same wymogi dotyczące danych.


Jestem za cienki w uszach żeby coś takiego zorganizować, ale na pewno bym się pod tym podpisał. Bo jak nie śledzę wyborów, tak dzisiejsze dziwne "problemy z głosami", poddawanie tego samego pod głosowanie, czy w końcu zmienianie zasad wyborów 34 dni przed samymi wyborami brzmi bardzo, bardzo niepokojąco.

#sejm #prawo #pytanie #wybory i troche #koronawirus bo gdyby nie on nie byloby tego cyrku
Pobierz
źródło: comment_1586206681ptwj1zL4zcSJenE1T5evy7.jpg
  • 201
@brasi: Jedno wielkie "XD". Ciekawe kto będzie te zapisy oglądał, składał wnioski o udostępnienie ich, latami procesował się o zezwolenie na dostęp do protokołów... skala nadużyć niewspółmierna do środków zabezpieczenia przed nimi.
@bowlman: zapisy udostępnione dla wszystkich, live przez cały czas trwania liczenia głosów, wszystko w internecie.
Da się to zrobić, zresztą już dawno powinno tak być w wyborach
@brasi: Zorganizowanie tylu streamów i mężów zaufania jest moim zdaniem zadaniem wymagającym więcej wysiłku, niż jest z tego korzyści. Urny są sprawdzone, mogą poczekać.
@bowlman: urny są sprawdzone? Chyba nie wiesz co mówisz. Wystarczy jeden krzyżyk by głos był nieważny. "Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy" J. Stalin
Czy was ludzie do reszty pogrzało?...Prosić obce państwa o interwencję we własnym kraju?! Wyjść na ulice i protestować, a nie prosić innych o pomoc...Przypomnijcie sobie rozbiory - ram też cześć Polaków witała cara z otwartymi ramionami....


@mam4k2: Mam to w dupie, gorzej nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SzymonwSieci:
1. to co wyslalem do kandydatow na prezydentów zostało skomentowane jako "przejrzymy temat i odezwiemy się"
2. różne europejskie instytucje same z siebie juz zaczęły reagować, więc myślę, że nawet nie ma potrzeby