Wpis z mikrobloga

Mirki, głupio się przyznać, ale od gimbazy nie tknąłem żadnej książki o programowaniu. (27 lat here). Aktualnie najwięcej wspólnego mam z Pythonem i RoR, ale chciałbym się skupić na Pythonie. Jaką książkę wrzucić na ruszt w pierwszej kolejności?
[1] Fluent Python
[2] Serious Python: Black-Belt Advice on Deployment, Scalability, Testing, and More.
[3] Pro Python 3: Features and Tools for Professional Development [3 ed.]
[4] Foundations of PyGTK Development: GUI Creation with Python
[5] Python Basics A Self-Teaching Introduction
[6] Effective Python : 90 specific ways to write better Python
[6] Effective Python 59 specific ways to write better Python
[7] Django 3 Web Development Cookbook: Actionable solutions to common problems in Python web development
[8] Practices of the Python Pro
[9] Automate the Boring Stuff with Python, 2nd Edition
[10] Python Projects for Beginners: A Ten-Week Bootcamp Approach to Python Programming
Do tej pory przerobiłem kilka kursów z neta + kodziłem komercyjnie w pewnej firmie na zasadzie dostawałem zadanie, które było dla mnie jak z kosmosu i w pośpiechu wertowałem dokumentację + to co google wypluło byle wyrobić się z taskiem. (Tak wiem zarówno to, że trochę patola jak i że nie jest to rzadkie)
Mam ochotę teraz pouczyć się z książki i pytam tagi #programowanie #programista15k o rady.
Wiem też, że te o Django i PyGTK nauczą mnie bardziej frameworków niż ogólnej wiedzy o Pythonie, ale i tak brzmią ciekawie.
Pomożecie wybrać?
C.....e - Mirki, głupio się przyznać, ale od gimbazy nie tknąłem żadnej książki o pro...

źródło: comment_1586173911AoqYSIC4Ho15WORPoTXHWP.jpg

Pobierz

Która pierwsza na ruszt?

  • 1 25.0% (3)
  • 2 0% (0)
  • 3 0% (0)
  • 4 0% (0)
  • 5 16.7% (2)
  • 6 8.3% (1)
  • 7 0% (0)
  • 8 0% (0)
  • 9 25.0% (3)
  • 10 25.0% (3)

Oddanych głosów: 12

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoolCake: Powiem szczerze, że nie jestem jakiś zwolennikiem książek, ale raczej pytanie brzmi: co Cię interesuje? W tym samym poście wrzuciłeś książki do początkujących, dla zaawansowanych, tworzenie GUI i Web. IMO powinieneś najpierw stwierdzić co chciałbyś osiągnąć, a dopiero potem dobrać książki. :D
  • Odpowiedz
@kkthxbb: Tak szczerze to nie przepadam za webdevem a tylko w nim mam komercyjne doświadczenie (2 lata), więc zastanawiam się czy nie zostać w znanych mi tematach - stąd książka o Django.
GUI brzmi fajnie, już się bawiłem trochę z PyQT PyGTK brzmiałoby jak fajne rozszerzenie mojej wiedzy.
Nie mam pojęcia na jakim poziomie aktualnie jestem. Mam wrażenie że mój były pracodawca robił wszystko bym myślał, że to co robię
  • Odpowiedz
@CoolCake: Ze wszystkich wymienionych książek postawiłbym na "Fluent Python", bo pochodzi z dobrego wydawnictwa i jeżeli chcesz uporzadkować wiedzę to pewnie ta na pewno będzie odpowiednia, ale to niezła księga (~750 stron), więc nie rzuciałbym się na nią w całości. Podejrzewam, że przejście przez połowę będzie niezłym osiągnięciem.

Wydaje mi się, że właśnie projekty zmuszają do pracy, bo wymagają pisania kodu i szukania rzeczy na własną rekę. Jak masz Github'a
  • Odpowiedz