Wpis z mikrobloga

A kwestia mieszkańców zagranicy?

@eze_von_chiel: To wyborcy drugiego sortu ¯\_(ツ)_/¯ Jak da się coś ogarnąć przez ambasady i konsulaty to jest możliwość głosowania, a jak nie to nie. #!$%@?. Państwo może działać tylko w swoich granicach.
@eze_von_chiel: Ja to w ogóle mam sporo pytań:

1. Rozumiem, że karty będą wrzucane do skrzynek, bo osobiście to narażanie ludzi?
2. Jeśli do skrzynek to co jeśli ktoś mi zwyczajnie #!$%@? kartę? Co jeśli listonosz jej nie wrzuci? Kto to udowodni i w jaki sposób? Jak wtedy mam zagłosować?
3. Jeśli już karta dotrze do mnie to co jeśli ktoś ją wyjmie i wypełni za mnie? Przecież weryfikacja danymi to
6. Czy skoro będzie jakakolwiek weryfikacja to wybory rozumiem nie są anonimowe, a tym samym niezgodne z konstytucją?


@restecp: dwie koperty. Komisja otwiera zewnętrzą. Weryfikują oświadczenie, a druga koperta z głosem idzie do urny.

Na resztę pytań też chciałbym znać odpowiedź.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@restecp: przecież znając życie koperty zwrotne będą standardowymi zwrotnymi bez zabezpieczeń. Co za problem zalać komisję takimi kopertami (nie dla głosów tylko dla paraliżu). Albo skrzynki zapełniać listami do wujków i ciotek by miejsc w niej nie było.
W tak krótkim czasie nie są w stanie tego technicznie ogarnąć.
#!$%@?. Państwo może działać tylko w swoich granicach.


@handshake: nieprawda, konstytucja gwarantuje prawa wyborcze wszystkim uprawnionym obywatelom, bez względu na miejsce ich pobytu; obecna polityka rządu zmierza w kierunku pozbawienia prawa glosu Polaków przebywających poza krajem, naruszając tym samym konstytucje oraz zasadę powszechności wyborów; jestem ciekaw jak do tej sprawy podejdą sady i czy będzie można wystosować pozew zbiorowy przeciwko państwu polskiemu