Wpis z mikrobloga

@Szymon1012: No ta scena mnie mocno zdziwiła. Przewertowałem tag solidnie i nie zauważyłem żeby ktoś wspomniał te scenę, więc pomyślałem, że może przeżycie czegoś takiego jest normalne xD
Aczkolwiek podejrzewam, że chłop by zdech.
@Lonilele: @Umeraczyk: @NAGI: @Szymon1012: zależy. Wyróżniamy dwa rodzaje granatów: zaczepne i obronne. Obronne, służą do obrony, mają dużo większą siłę rażenia i zasięg, stosuje się, gdy np. żołnierz broni się w okopie, na który naciera przeciwnik. Taki granat pokrywa odłamkami przedpole okopu o średnicy teoretycznie do 200m.

No i zaczepne, z którym mieliśmy do czynienia w serialu: służą do ataku, czyli jak żołnierz szturmuje pozycje wroga. Nie może
@Niekumaty_ a jaka jest szansa że taki granat stłumiony od góry nie #!$%@? podłogi windy? Albo że cała winda wytrzyma? Pewnie dużo zależy od windy, ale załóżmy że to była taka winda ze średniej półki, nie najgorszy szajs z PRLu i nie windy z nowoczesnych galerii handlowych tylko taka winda sprzed 10 lat
a jaka jest szansa że taki granat stłumiony od góry nie #!$%@? podłogi windy?


@Umeraczyk: też się nad tym zastanawiałem. Niestety nie wiem z czego są zrobione podłogi wind ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podejrzewam, że z racji wagi nie jest to stalowa kilkumilimetrowa blacha, tylko bardziej kratownica z czymkolwiek na powierzchni (pewnie nawet sklejka by wystarczyła). Ale to tylko gdybanie.