Wpis z mikrobloga

@nooifajnie: miałem stc1000, teraz itc-308-wifi.
Funkcjonalnie to jest dokładnie to samo.

Stc 1000 przychodzi bez drutow, gniazdek i obudowy ochronnej, co znaczy że te rzeczy musisz zrobić samemu. Nie żeby to było drogie albo trudne, ale jak się nie ogarnia elektryki to trzeba będzie kogoś znaleźć. Z drugiej strony to pozwala zabudować sterownik w jakimś panelu, drzwiczkach itp i elegancko pochować kable.

ITC jest gotowy do użycia - wyciągasz z pudełka,
@paradoksik: STC jest spoko, połączenie raczej nie jest skomplikowane nawet dla laika.
Teraz mam sterownik od Malinowego i ogólnie polecam, choć ja dwukrotnie musiałem odsyłać - raz uszkodzony przekaźnik, stale przekazywał zasilanie na pas grzewczy, a za drugim razem jakiś problem z softem się pojawił i straciłem dostęp do panelu kontrolnego. Za to serwis Malinowego na plus i na poziomie, i z tego co widzę, to ja miałem pecha i rzadko
@paradoksik: Elegancki ten ITC z Wifi, mam parę pytań:
1. Rozumiem, że lodówkę podłączamy po prostu do gniazdka wychodzącego ze sterownika?
2. Nie jest dla niej destrukcyjne odłączanie co chwilę całego zasilania?
3. Mamy tutaj jedną sondę, więc domyślam się, że możemy ustawić jedną temperaturę zadaną, przydaje się do czegoś w takim razie drugie gniazdko?
Zayonc - @paradoksik: Elegancki ten ITC z Wifi, mam parę pytań:
1. Rozumiem, że lodó...

źródło: comment_1586077197l6klbZlbewIa9KijV3QA8Q.jpg

Pobierz
@Zayonc: ad1. Tak.
Ad3. Jedno gniazdko jest do chłodzenia, drugie do grzania (np. pasem grzewczym dookoła fermentora).
W stc 1000 też masz dwa wyjścia, od grzania i chłodzenia. Fakt, tam masz większa swobodę , bo możesz się zabawić w wyprucie termostatu z lodówki i wstawienie regulatora. Ale to sztuka dla sztuki, IMO. Wystarczy pokrętło od termostatu w lodowce skręcić na minimum i zasilać ją (jak trzeba chłodzić) lub grzałkę (jak trzeba
@polsyn: w sensie z innej sieci niż wifi, w którym jest sterownik? Czyli sterownik w domowej sieci, a smarfon gdziekolwiek? Tak to działa :)

A sama aplikacja na fona ma wykres temperatury, ale on jest do dupy. Natomiast nie jestem pewien czy w ogóle da się wyjąć te dane i udostępnić gdzieś indziej
@polsyn: wyłapałem na black Friday ze strony inkbirda. Ale to bez znaczenia gdzie kupisz, to i tak chińczyk, i tak wysyłają z Chin. Chociaż nie wiedziałem że na Amazonie to sprzedają, tu Ci nie pomogę.
Kabel do czujnika jest dość długi, półtora metra czy dwa. Sorry, ale nie chce mi się iść na taras sprawdzić :D