Wpis z mikrobloga

@programista3k O zakazie spotkań to nie słyszałem w dwie osoby nie słyszałem:
Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.
Na czym polega? Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób.
@lukasz93kg: @programista3k: bez przesady. Jedynie dystans trzeba zachować i nie może być was więcej niż 2, ale kupno motocykla IMO podpada pod "zaspokajanie niezbędnych potrzeb życia codziennego". Gdybyś wybrał się pojeździć na motocyklu, to mogliby się przyczepić, ale tu jest inna sytuacja.
@Z_dupy_strzelec, @apee, @programista3k: Właśnie mi się tak wydaje, że jakby go złapali, to jego problem, ale chyba ze sprzedażą nie powinno być problemu, bo co jak np. ktoś zaplanował już dawno temu kupno mieszkania czy czego innego :D No nic, sam mówił tez że poczytał coś i że można podpisać z datą dzisiejszą w razie czego.
@Uaephean Tak teraz jest czas na przetestowanie jak działają te serwisy rządowe przez
@lukasz93kg: Ogólnie to działają całkiem sprawnie - przynajmniej jeśli chodzi o jakieś rejestracje itp. Tylko trzeba się logować profilem zaufanym. Ale rejestracja samochodu przez internet działa dobrze - wysyłasz odpowiednie skany dokumentów, płacisz i czekasz - wchodzisz bez kolejek i wszystko przygotowane już masz na miejscu w urzędzie. Co do skarbówki to też nie miałem problemu - pierw zapłaciłem pcc3 na konto a chyba po 2 tygodniach chcieli wyjaśnienia bo zapomniałem
@programista3k: @lukasz93kg: Zaraz, zaraz, bo chyba nie jestem na bieżąco. Jest jakiś nowy zakaz?
Bo wydaje mi się, że taki wyjazd nie różni się od wyjazdu w interesach (np. własna działalność) albo na rozmowę o pracę a jeszcze kilka dni temu zabronione było tylko przemieszczanie się w celach turystycznych.
@programista3k: Tylko tam był chyba taki przypadek że te osoby miały przebywać w kwarantannie :)

@Uaephean: oooo super :D Dzięki za potwierdzenie że w miarę gładko to idzie :) Pcc3 to już nie po mojej stronie, ale też warto wiedzieć ;)

@Kion: Tak, wiem, wiem, już mam ustalone i też wcześniej z nim rozmawiałem, będzie jeszcze negocjacja, ale zobaczymy :D Tak właśnie widziałem, także mam nadzieję że wszystko pójdzie