Wpis z mikrobloga

@RitmoXL: Kto ich pociągnie do odpowiedzialności?
( ͡° ͜ʖ ͡°) a co najlepsze i tak #!$%@?ąc od wątku. PiS chce złamać konstytucje nie godząc się na przesunięcie wyborów prezydenckich, bo wtedy jakby można by to ująć Kaczor straci "władzę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@littlepieceofheaven: ale kumasz, że gdyby nie izolacja to umieraliby też w dość sporych ilościach młodzi ludzie? Bo jakiś procent chorych wymaga intensywnej terapii a jeśli są dziesiątki lub setki tysięcy chorych naraz to system nie wyrabia i jest to co w północnych Włoszech. Izolacja ma zapobiegać temu, żeby ofiary śmiertelne u nas w kraju liczyło się w setkach tysięcy.
@rybsonk: Problem jest taki, że tak naprawdę tego nie wiemy. Mamy mało informacji o tym, jak wirus jest rozprzestrzeniony w społeczeństwie albo jak realnie zwiększył śmiertelność w skali roku.
Mimo braku tych informacji podjęte środki ostrożności są bardzo drastyczne. Niektórzy powiedzą "przezornie, dobrze", ale ja się przekonuję coraz bardziej, że lekarstwo może być gorsze od choroby.
@littlepieceofheaven: jest w tym ziarno prawdy, szczególnie jeśli ostatnie statystyki są prawdziwe tzn. jeśli wirus tak łatwo się rozprzestrzenia i ok. 4/5 osób nawet nie wie o zakażeniu, no to wychodzi, że... rządy wywołały recesję żeby przedłużyć nieznacznie życie jakiemuś promilowi osób (głównie w podeszłym wieku). Smutne jest to, że rząd ani media nie interesuje skala problemów typu: choroby układu krążenia, skala samobójstw, skutki złej diety itd.

Ciekawe dlaczego Chiny tak
@elo490500 szczerze mówiąc mam to w dupie że jebnie.Jebnie na całym świecie poza Chinami.Poza tym prędzej czy później gospodarka wróci do normy,bo ludzie zaczną znowu konsultować,kupować itd. Wolę teraz się pomęczyć by niedługo móc spotykać się ze znajomymi,chodzić do szkoły i się uczyć jak każdy normalny człowiek a nie siedzieć w piwnicy bo jestem chory i wg. niektorych uzytkownikow tego portalu jestem podczłowiekiem i w ogóle powiniem już umrzeć bo jestem nieprzydatny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thewickerman88: ale to właśnie starych ludzi widać na ulicach każdego dnia o każdej porze a nie młodych. Większość starych ludzi bagatelizuje problem mówiąc że ich czas i tak niedługo nadejdzie/ że swoje już przeżyli...