Wpis z mikrobloga

@SpaceMonkey: nie wiedziałem o tym ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawe co na to kibice #realmadryt xD śmieszne że w Hiszpanii można obrażać Polaków regularnie i masowo, a w innych krajach wystarczy jakiś głupi baner czy odgłosy w kierunku jednego zawodnika i przerywają mecz xD
@guest: @SpaceMonkey: czytaliście link jaki mirek zapodał z wiki powyżej? przeczytajcie to skumacie, że dosłownie, w Hiszpanii powszechnie się mówi "Polak" jak u nas powiedzmy "Cygan". I są do tego stopnia, "niepoprawni", że zrobili nawet satyryczne programy telewizyjne o takiej nazwie. Zatem przetłumaczyli dobrze, zgodnie z tym jak się tam mówi, i ciężko to przetłumaczyć inaczej. To tak jakby u nas w filmie o kibolach jak wyzywają się od żydów
@will_I_aint: Czytałem bo sam go wrzuciłem i kompletnie się z tobą nie zgodzę. Pogadaj z kimś z Katalonii to skumasz że ostro popłynąłeś ze swoją tezą, którą opierasz na trzeciej wersji tego słowa gdzie pomijasz wszystko inne i twierdzisz że ta jest powszechna dla całego kraju. Tak bardzo ''powszechnie'' używane że żadem z Hiszpanów z którymi pracowałem nigdy o tym nie wspomniał. Choć nie twierdzę że nikt Hiszpanii tego nie używa
@SpaceMonkey: sam nigdy się wcześniej z tym terminem nie spotkałem, bazuję tylko na artykule na wiki. Który, podobnie jak Ty sam, wskazuje, że ten termin używany jest jako obelga wobec Katalończyków przez pozostałych Hiszpanów:

Obelga funkcjonuje również w odległych regionach Hiszpanii, np. w Andaluzji[30], choć szczególnie popularna pozostaje w Madrycie. Stosowana jest też na obszarach sąsiadujących z Katalonią, np. na Balearach[31], w Walencji[32] czy w Aragonii[33]; w tej ostatniej określa się
@will_I_aint: Tylko nadal wszyscy górnicy scenie wrzuconej przez OP byli z Asturia czyli Asturianie a jeden któremu nie można ufać był Polaco. Jeśli w scenie zostało podkreślone regionalne pochodzenie górników to Polaco zostało użyte w odniesieniu do Katalonii. Ta scena nie miała nic wspólnego z Polakami a tłumaczenie Polaco jako Polak wprowadza zamieszanie.

Polish joke było robienie z Polaków idiotów i z tym się kojarzy polish joke w całym USA. Polaco