Wpis z mikrobloga

Dołączyłam swój komputer do #foldingathome gdyby nie #uwaganaukowybelkot to bym nawet o tym nie wiedziała. Aplikacja ma swoje zalety - grzejnik zakręcony a i tak jest ciepło :). Po kilku minutach "kopania" temperatura w komputerze na procesorze 53 stopnie więc chyba go nie ugotuję zbyt szybko. Zawołałabym Dawida żeby się pochwalić ale zapomniałam jego nazwy na wykopie... Obliczyłam że dzień pracy komputerka jako maszyny obliczeniowej do celów naukowych będzie mnie kosztował około 2zł ale oszczędzę na ogrzewaniu więc nie wychodzi najgorzej.
Pobierz Plotkova99 - Dołączyłam swój komputer do #foldingathome gdyby nie #uwaganaukowybelkot...
źródło: comment_1585936613vyLBs3iTDGjU2rpy9x2ZaK.jpg
  • 56
@dancios: mhm, no jest to jakiś sposób ale na razie mi pasuje, chłodzenie mam za 700zł więc mam nadzieję że wyżej jak te 80 kilka stopni nie pójdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@RSGApps: ja chce swoje 6700k i gtx 970 tez chce wymienić po premierze nextgenów gdy będzie wiadomo co trzeba kupić by mieć spokój na kolejne parę lat :> Póki co nie narzekam - zegary dałem na 4.5Ghz a 970 jest wystarczająca w full hd.
Bardziej mnie przeraza inna sprawa - jak sprzęt zdrożał w ciągu paru lat za swój w 2015 płaciłem ~6.5k a teraz pewnie by trzeba celować pod 9
@dancios: No to powiem ze nie wiem czy bym brał ryzena drugi raz, ciepły jest nawet w Idle, z tego co widziałem to u wszystkich. Trzeba mocne chłodzenie kupić do niego.
Taki top tier sprzęt trochę kosztuje, ja dałem ok 13k cebulionow za 3900x, RTX 2080 super, ale nie oszczędzałem na reszcie podzespołów tez, w tym obudowa 1k i trochę ledow za kilka stow.
ja uważam ze dobrze wybrałeś - masz wincej rdzeniów co w pracy dev się na pewno przydaje czy to hackintosha pod vmware czy inszych rzeczy :> ja dopiero będę zmieniać platfome w okresie 2021 - jak ominie nas kryzys i wyjdzie się obronna. I tak pewnie chłodzenie i cala resztę trzeba będzie wymienić może poza zasilaczem i obudową :>
Budżet energetyczny wzrósł jak poszybowała liczba rdzeni-ów i chłodzenie powietrzem w komputerach gamingowych/worstacjach