Wpis z mikrobloga

Dołączyłam swój komputer do #foldingathome gdyby nie #uwaganaukowybelkot to bym nawet o tym nie wiedziała. Aplikacja ma swoje zalety - grzejnik zakręcony a i tak jest ciepło :). Po kilku minutach "kopania" temperatura w komputerze na procesorze 53 stopnie więc chyba go nie ugotuję zbyt szybko. Zawołałabym Dawida żeby się pochwalić ale zapomniałam jego nazwy na wykopie... Obliczyłam że dzień pracy komputerka jako maszyny obliczeniowej do celów naukowych będzie mnie kosztował około 2zł ale oszczędzę na ogrzewaniu więc nie wychodzi najgorzej.
Plotkova99 - Dołączyłam swój komputer do #foldingathome gdyby nie #uwaganaukowybelkot...

źródło: comment_1585936613vyLBs3iTDGjU2rpy9x2ZaK.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@RSGApps moje chłodzenie nie jest idealne ale daje radę. Jak Mnie Nie ma W pokoju to ustawiam wentylatory na Max żeby nie grzać komputera. Ale muszę uczciwie przyznać że to PC bo na laptopie przy takim obciążeniu mam ponad 70 stopni. F@h cały czas mam na Max ustawiony. Gdzie sprawdzić zebrane punkty??
  • Odpowiedz
@Plotkova99:
Super! Ja się dowiedziałem ze znaleziska ze można używać karty graficznej.
U mnie też jakoś tam leciało na trzech kompach, przerzuciłem się z powrotem na boinc.

Donor: pigmaster
Date of last Work Unit
  • Odpowiedz
@Plotkova99: ja zmienialem w web interfejsie. i jeszcze zarejestrowalem passkey by troche wincej punktow bylo. jesi chodzi o stats.foldingathome.org to oni dosc opieszale aktualizuja :>
  • Odpowiedz
@Plotkova99: Tam u ciebie pokazuje 500k punktow dziennie. U mnie na lapie z pracy wyskakuje 13k. W sumie na wszystkim co mialem zapuszczone to sumarycznie z 18k punktów na dzień.
Co tam masz w srodku?
  • Odpowiedz
X Daje dużo :D
Szukałem i znalazłem, ogólnie grafiki intela są na czarnej liście, zainstalowałem sterownik z 2012 i działał z opencl - najnowszy nie działał, zainstalowałem znowu najnowszy, wykrywa openCL, ale go nie używa, przetestowałem na innej apce i grafika przy wykorzystaniu OpenCl ma 4x wyższą wydajność niż obliczenia na CPU.
Znalazłem wątek na forum gdzie koleś porównywał radeona sprzed kilku lat i miał 200k dziennie gdzie na jakimś wypasionym Ge-force
  • Odpowiedz
@Plotkova99: Nie sugeruj się menedżerem zadań, mnie pokazuje 1% kiedy mój rx580 grzeje 72C przy 130W ;)
Patrz w oprogramowaniu nvidii/amd, albo jakimś programie do OC, najlepiej producenta płyty głównej.
  • Odpowiedz
  • 1
@pigmaster dzięki za info;) nie wiem jakie mam temperatury na tej grafice bo nie mam programu który bada też grafikę. A CPU coś tam robi ale w porównaniu z grafiką to tyle co nic tym bardziej że mam i5 A nie i7.

@Czimchik W oprogramowaniu producenta nie ma informacji o temperaturach. Sprawdzałam
  • Odpowiedz