Wpis z mikrobloga

Co byscie powiedzieli / jak byscie sie zachowali/ wobec pracodawcy ktory po wypowiedzeniu umowy o pracę bez zadnego slowa nie wyplaca calosci pensji, tzn powiekszonej o kwote premii?
Premia co prawda uznaniowa i jestem swiadom zapisow kodeksu pracy i mojego bledu ze papier najwazniejszy, jednak ustne ustalenia przy pospisywaniu umowy byly takie ze to stały skladnik pensji. Tak tez to funkcjonowalo do momentu wypowiedzenia.

#pracbaza #smutnazaba
  • 4
@goferek:
Tak, wiem ze nic nie zrobię.
Bardziej pytam czy jest sens wdawać sie w dyskusje.
Pomijając samo odejscie, bo o to nie mam żalu zupelnie to czuje sie oszukany (chociazby przez to ze dowiaduje sie w momencie przelewu) i to na pewno wyartykuuje. Zastanawiam sie tylko w jakim tonie przeprowadzic rozmowe.
Ps. Na 10 osob ktore sie rozstaly z firma "za mojej kadencji jedna zakonczyla wspolprace w poprawnych relacjach. Pomimo
@Boa_kusiciel:

Premia uznaniowa charakteryzuje się tym, że pracodawca ma wolną rękę w jej przyznaniu, tzn, decyduje komu, czy i ile jej przyzna.

Raczej nic nie zrobisz i na Twoim miejscu nie próbowałbym walczyć o tą premię w Sądzie Pracy (mała szansa na wygranie sprawy, szkoda czasu (jeśli ta premia nie była dużej wysokości), i może się skończyć tym, że na tym jeszcze stracisz ))