Wpis z mikrobloga

@kokosanki: ok ale przecina drogę mazdzie, Mazda nadal jest na swoim pasie nie zmienia pasa ruchu bo ten pas zakręca w prawo. to ten srebrny zmienia pas przejeżdżając przez przerywaną linię
  • Odpowiedz
@balbezaur: no dokładnie. W czym więc widzisz problem, że używasz słowa "ale"? Linia jednostronnie przerywana jest namalowana zapewne dla tych, którzy dopiero wjeżdżają na rondo tym wjazdem widocznym na screenie. Oni na tym etapie nie mają określonego kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
@kokosanki: ok jest bardzo podobne rodno w szczecine, postaram sie je znaleźć i było to nawet tutaj opisywane że pierwszeństwo było tego który z ronda zjeżdżał bo nie zmienia pasa ruchu a jedzie tak jak mu pasy nakazują, to ten po prawej teraz przejeżdża przez pas mazdy = przecina jej pas
czemu uważacie że mazda zmienia pasa ruchu? Nie przecina żadnej linii pasa po prawej, jej zjazd leci naturalnie.
To ta
  • Odpowiedz
@balbezaur: gdzie ja napisałem, że Toyota ma pierwszeństwo, przeczytaj dokładnie xD Przecież napisałem, jeszcze w dodatku ze screenem, że Toyota w ogóle nie mogła tam jechać w ten sposób, pomijając już kwestię pasów. Nie pozwalała jej na to organizacja ruchu.
  • Odpowiedz
@kokosanki: Myślałem, że to odpowiedź na moje pytanie XD
czytałem i Moje pytanie było kto ma pierwszeństwo, a Ty w pierwszym słowie piszesz: "Toyota" i resztę i wyszło mi że mogła pojechać tylko prosto czyli pojechała prosto nie zmieniajac pasa
  • Odpowiedz
@balbezaur ehh, te niekończące się pytania kierowców o tak proste sytuacje... Gdyby tylko "eksperci", WORDy, Policja, sądy itp. zaczęli w końcu rozróżniać, że są dwa rodzaje rond, czyli "klasyczne", zorganizowane okrężnie z biegnącą okrężnie dookoła wyspy jezdnią i drugi rodzaj "kierunkowe", czyli takie jak na tym nagraniu, gdzie nie ma okrężnie biegnącej jezdni i nie ma ruchu okrężnego to wszystko byłoby takie proste, gdyby jasno było to powiedziane kierowcom i kursantom. Generalnie
  • Odpowiedz
@vertical: Bardzo panu dziekuję, rzeczowa odp, będę zwracał uwagę na to że pod słowem rondo kryję się jedno z dwóch rond: Klasyczne lub Kierunkowe. Mega pomocna sprawa :D
  • Odpowiedz
@balbezaur A tam jaki pan :) Interesuje się po prostu tematem. Generalnie, w dużym uproszczeniu należy zapamiętać że na takim rondzie jak powyższe kierujemy się strzałkami czyli nigdy nie jedziemy jak Toyota, w lewo z prawego pasa, na tak zorganizowanym rondzie miga się tylko w lewo, tylko w prawo lub wcale, w zależności gdzie skręcamy. Natomiast trochę gorzej radzą sobie kierowcy na rondzie klasycznym, z okrężnie biegnącą jezdnią - na takim z
  • Odpowiedz
@vertical: czy dobrze zrozumiałem, że na klasycznym zjazd z wewnętrznego jest wykroczeniem? I to niezależnie gna którym zjeździe będę zjeżdżał? Pomimo że jest linia przerywana na rondzie?
  • Odpowiedz
@balbezaur Według niektórych osób nie, ale według mnie i innych osób tak, z prostej przyczyny - zapewne widzisz, że na klasycznym dookoła wyspy biegnie dwupasmowa jezdnia, z której skręcamy w prawo w dowolny zjazd czyli pierwszy, drugi, trzeci lub kolejne. A skręt w prawo nawet przy pustym rondzie dozwolony jest tylko i wyłącznie po zbliżeniu się do prawej krawędzi jezdni czyli wyłącznie z prawego pasa, jest na to przepis. Oczywiście nie mówimy
  • Odpowiedz
@balbezaur oczywiście nie namawiam do jeżdżenia w kółko prawym pasem klasycznego ronda bo prędzej czy później będziesz robił lewy bok auta na koszt bezprawnie zjeżdżającego z pasa wewnętrznego :) W naszych realiach aby nie mieć kolizji to sam jadę na wewnętrzny pas a przed zjazdem zmieniam na zewnętrzny ale wiem, że nie jest to zgodne z obowiązkiem jazdy przy prawej krawędzi jezdni.
  • Odpowiedz
Wiesz ja nigdy nie wymuszam, nie szukam sytuacji żeby na tym "zarobić" bo szkoda zdrowia, okaże się że nie będzie robił tylko drzwi ale i np żebra albo przedramię. W Koszalinie niestety jest takie rondo.oddano świeżo do użytku(°°
Aż tam napiszę i poproszę o zmianę oznakowania bo to był jakiś żart w ich wykonaniu
  • Odpowiedz