Wpis z mikrobloga

Jak wiecie, Świadkowie Jehowy nie obchodzą prawie żadnych świąt. Z jednym wyjątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7 kwietnia odbędzie się jedyne święto, jakie obchodzą Świadkowie Jehowy - Pamiątka Śmierci Jezusa. Jest to święto ruchome (według naszego kalendarza, według żydowskiego jest to zawsze 14 Nisan) i jest mega nudne xD To w sumie dużo o nich mówi, że jedyne święto jakie obchodzą jest o śmierci Jezusa, a nie na przykład o zmartwychwstaniu :D

A wygląda ono podobnie do normalnego zebrania ŚJ - po pieśni i modlitwie wszyscy siedzą w rzędach i słuchają wykładu biblijnego - tylko, że w odpowiednich momentach czytania fragmentu Biblii o Ostatniej Wieczerzy z apostołami, ktoś odmawia krótką modlitwę, po czym podają sobie "emblematy" - chleb bez zakwasu i wino (pic rel), symbolizujące ciało i krew Jezusa. Spożywają je tylko nieliczni - tzw. "mała trzódka", która będzie rządzić z Jezusem nad ludzkością - reszta sobie tylko podaje ¯\(ツ)_/¯ Wykład biblijny jest na temat ofiary, jaką Jezus złożył za ludzkość i takie tam.

No ale Świadkowie lubią to święto - ja też lubiłam - bo jest to trochę coś innego niż zwykle i jest meeeega ważne - żeby na nie nie przyjść to trzeba być, nie wiem, obłożnie chorym albo nie daj boże odstępcą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego poprzedzają je przygotowania, typu przez tydzień przed czytają fragmenty Biblii o ostatnich dniach Jezusa przed śmiercią, a jakiś miesiąc przed mają kampanię z zaproszeniami, gdzie zamiast chodzić do ludzi z "dobrą nowiną", daje się im jedynie zaproszenia na Pamiątkę (w tym roku tego nie robią, z wiadomych powodów - pisałam o tym tu), więc było też trochę łatwiej się udzielać w służbie, bo nie trzeba jakoś dużo z ludźmi rozmawiać, po prostu prosty wstęp, zaproszenia, a jak nie dasz osobiście bo nikogo nie ma w domu, to wrzucasz do skrzynki i tyle, pora na CSa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W związku z tym przypomniała mi się sytuacja z liceum xD We wpisie o szkole pisałam, że w ich literaturze zachęca się do głoszenia w szkole, podaje się przykłady "dzielnej młodzieży", która głosi rówieśnikom i nauczycielom, w obliczu prób, prześladowań i takie tam inne. Szkoda, że nie piszą, jak głupio się człowiek przy tym czuje xD W liceum mnie coś natchnęło (pewnie właśnie taki super-motywacyjny artykuł o "dzielnej młodzieży" xD) i uznałam, że zaproszę całą klasę na Pamiątkę. Przygotowałam z 30 zaproszeń, po czym na godzinie wychowawczej wstałam, powiedziałam że chciałabym zaprosić wszystkich na "ważne wydarzenie, jaką jest Pamiątkę Śmierci Jezusa" i podchodząc do każdej ławki rozdałam wszystkim po zaproszeniu xDD Do tej pory jak sobie o tym przypomnę to się buraczę (
_)

I jeszcze na dodatek nikt z klasy nie przyszedł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

----

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę różne wspomnienia z czasów, jak byłam Świadkiem Jehowy, czasem też inne teksty w temacie.

Zdjęcie emblematów z jw.org, jakby ktoś się zastanawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#swiadkowiejehowy #religia #sekta #ciekawostki #biblia
13czarnychkotow - Jak wiecie, Świadkowie Jehowy nie obchodzą prawie żadnych świąt. Z ...

źródło: comment_1585912681a5vnW5TNN8LxjglUAiru1h.jpg

Pobierz
  • 27
@13czarnychkotow: czytałam twój wpis i sobie myślę że moja siostra i siostrzenica które są świadkami Jehowy chyba się pogodziły z tym że ja jestem od zawsze niewierząca i co... Otóż nie tym razem! W tym roku pierwszy raz od jednej i od drugiej dostałam info o pamiątce ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki tobie wiem o co chodzi, dzięki
@partycjaD: cieszę się, że mogłam pomóc :D Teraz zapraszanie na pamiątkę jest jeszcze łatwiejsze, bo wystarczy wysłać linka do wykładu, który jest na ich stronie, czyli ludzie nawet nie muszą na tą Pamiątkę przychodzić, wystarczy, że wejdą w linka :D A że nie mogą chodzić z zaproszeniami jak co roku, to rozsyłają zaproszenia znajomym i rodzinie

Nie byłyście wychowywane razem u Świadków, zostały Świadkami dopiero jako dorosłe osoby?
@13czarnychkotow: siostra jako dorosła a jej córka wychowana. No to wszystko tłumaczy bo do innych osób w rodzinie z którymi wcześniej nie rozmawiała też wysłała ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pytała się mnie ciotka o co chodzi to wiedziałam i też mogłam wytłumaczyć. To tak jakbyś się zastanawiała czy to co piszesz ma sens dla innych to ma duży :-)