Wpis z mikrobloga

@DrFrostyKraken: ta, nasz klient ze stanów miał bekę jak mu odwołali lot do Polski i pwiedział, że to jest paranoja, że dla niego jako amerykanina wolność i swoboda są najważniejsze i on ufa, że Trump nie będzie robił takich głupstw a ich służba zdrowia to spokojnie przetrzyma bo "hey, c'mon, it's fucking States!" Więc pozdro
  • Odpowiedz
@Rimfire: USA ma największą liczbę łóżek szpitalnych na oiomie na świecie. Nie ma kraju, który może przyjąć więcej chorych niż oni. Włosi na ich etapie już leżeli na ziemi błagając o pomoc wszystkich dookoła. Do tego w koło tydzień osiągnęli zdolność robienia 100 tysięcy testów dziennie (w Polsce 55k od początku epidemii zrobiono...).

To prędzej tacy jak ty naczytali się głupot w internecie o tym jak to tragicznie jest w USA
  • Odpowiedz
od tego posta aż mi zaczęła szeleścić aluminiowa folia w szafce

@JakovKarnic: dobrze, trzeba mieć zapas folii i czapeczek.
Dziwi mnie trochę sceptycyzm ludzi. Badania były prowadzone, dałem link do rzetelnej publikacji, a nie foliowych blogasków. Wirus mógł też powstać samoistnie bądź być stworzony ale wymknąć się spod kontroli i pójść w świat.
To jest teraz bez większego znaczenia. Działa jak broń celowana w zachodnie wartości. Chiny, niezależnie same to puściły
  • Odpowiedz
@Rimfire: Mówię o liczbach na mieszkańca. USA ma kilka razy więcej łóżek niż kraje jak Włochy czy UK. Jedynym krajem, który ma zbliżoną choć trochę gorszą wydolność wśród krajów rozwiniętych są Niemcy.
  • Odpowiedz
@Rimfire: A co ma związanego Obamacare z jakością służby zdrowia? #!$%@? zupełnie od rzeczy. To czy służba zdrowia jest dostępna dla wszystkich (bo z tym od lat 70 gdy zaczęło się w nią wpieprzać państwo jest coraz gorzej) nie ma nic wspólnego z jej jakością a ta jest w czołówce światowej.
  • Odpowiedz
@DrFrostyKraken: Jeżeli to jest jakaś nieduża społeczność, wszystko jest zawężone lokalnie do ich szpitala itd. na jakieś prowincji i wszyscy stwierdzili że #!$%@? w wirusa, to skoro dorośli ludzie podjęli taką decyzję to droga wolna. Czy to głupie decyzje czy nie dowiemy się po pandemii, tak samo od Szwedów i Holendrów.
  • Odpowiedz