Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chciałem sobie kupić klawiaturkę Logitech MX Keys. Podobno jest mega wygodna i w ogóle pro. Problem polega na tym, że zawsze kosztowała ok. 450zł a teraz zniknęła ze wszystkich sklepów online. Jest tylko na x-kom za 550zł. Trochę dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Teoretycznie jest dostępna taniej na oficjalnej stronie Logitech, ale to leci zza granicy i nie wiem jak będzie z cłem i VATem.

Chciałem sobie na fakturkę kupić i wrzucić w koszty.

Kupował ktoś bezpośrednio z Logitech? W ogóle warto wywalać na nią pieniądze? Z myszki MX Master 2 jestem zadowolony.

#pcmasterrace #logitech #macbook #mac #apple #pytanie
Krupet - Hej Mirki, chciałem sobie kupić klawiaturkę Logitech MX Keys. Podobno jest m...

źródło: comment_1585859775ogWR5vPcDBg07uBMSnYIUD.jpg

Pobierz
  • 14
@Krupet: jak kupisz na polskiej stronie logitecha, to nie płacisz żadnych dodatkowych pieniędzy poza cenę ze strony, nieważne, czy idzie z Pcimia Dolnego czy z Ekwadoru ;)
@Krupet: Udało Ci się kupić? Zamierzałem zrobić dokładnie to samo, ale te ceny są nieakceptowalne - teraz 650 PLN w x-kom. W oficjalnym sklepie jest za 470 PLN, ale przy zamówieniu nigdzie nie widzę miejsca na NIP do faktury.
@Mlekovita: Tak, pojawiają się w różnych sklepach internetowych co kilka dni. Ale rozpiętość cen jest kosmiczna.
Ja kupiłem za 500zł w Sferis. Ale ostatnio mignęła mi gdzieś za 450zł. Trzeba śledzić na Ceneo.
Btw. po dwóch tygodniach użytkowania z Mac Mini mam następujące przemyślenia.

PLUSY:
jest solidna, ciężka, dobrze podświetlona, fajnie się klika i w miarę cicho

MINUSY:
w układzie klawiaturowym mac, prawy alt jest wyrzucony na maksa w prawą stronę, tak że nie da się normalnie pisać polskich liter. Wciąż się nie przyzwyczaiłem
Po drugie bluetooth łapie sygnał dopiero po zalogowaniu użytkownika. Musiałem wpisywać hasło ze starej klawiatury żeby móc zacząć pracę. Dopiero podłączenie
@Krupet: Dzięki za odpowiedź. Ja jestem programistą i raczej nie jestem fanem polskich znaków, więc ten ALT nie powinien mi tak przeszkadzać ;) Co do bluetooth i logowania - problem też mnie nie dotyczy, bo loguje się przez czytnik linii papilarnych. Podejrzewam, że to kwestia ustawień systemu i cały moduł bluetooth jest wyłączony do momentu zalogowania.

Wracając jednak do ALT - masz jakiś dziwny układ, gdzie ten klawisz nie jest od
Ja mam układ EN international - ok na polskie realia.
Problem z Altem jest tylko na Macach. Na Windowsie będzie ok.

Na Windows masz: SPACJA ALT FN CTRL

Na Mac: SPACJA CMD FN ALT (czyli ALT wypchnęli na maksa w prawo, ciężko tam sięgnąć palcem)

Oczywiście można podmienić CMD z ALT w ustawieniach systemu, ale wtedy mam pokręcone skróty na pakiecie Adobe. Wolę tego nie robić i mieć jednak układ bliski oryginalnemu,