Wpis z mikrobloga

Czemu od wczoraj na wykopie jest jakaś fala krytyki i nienawiści do starszych osób za to, że dostali 2h zakupów w sklepie? Jest masa wpisów (i kilka z nich trafiły dosyć wysoko na mirko zanim moderacja je zdjęła) gdzie wykopki obrażają starszych tak wymyślnymi epitetami, że byłam pełna podziwu i odrazy równocześnie dla ich kreatywności.
Chciałabym podkreślić co już w kilku wpisach napisałam, że ci starzy ludzie nie prosili o te godziny i to nie ich wina, że ktoś im je przeznaczył. I nie, to nie oznacza, że teraz nie mogą w innych godzinach robić zakupów.
Tak samo to nie jest winą tych dwóch godzin, że teraz trzeba stać na zewnątrz i są kolejki tylko dlatego, że równocześnie wprowadzili ograniczoną liczbę osób na raz w sklepie. Te 2 godziny nic nie zmieniają, a wzmożony ruch w sklepach o konkretntch godzinach był zawsze tylko nikt ludziom nie kazał wcześniej czekać w kolekce przed sklepem więc chyba sobie nawet nie zdajecie sprawy ile osób chodzi na raz do sklepów.
Przy okazji wspomnę, że naprawdę to starsi ludzie są mocno narażeni na utratę zdrowia i życia.
Nie wiem co wyszło z niektórych wykopków ale ci co piszą, że starzy to #!$%@? i najlepiej jakby zdechli i po co ich ratować są po prostu obrzydliwi i pozbawieni jakiejkolwiek empatii. Z drugiej strony co się dziwić, jesteśmy na wykopie. Tutaj zwalanie całej winy na małą grupkę niczemu winnych ludzi jest przykrą normą.
#koronawirus #covid19 #epidemia #kwarantanna
  • 16
@chrominancja: może wszyscy w końcu nauczą się robić zakupy na 2-3 tygodnie, a nie latać do sklepu co kilka dni. Na prawdę można tak zorganizować sobie produkty, że i przez ten czas będziemy mieli świeże owoce, warzywa i niczego nam nie braknie. Jasne, nie jest to łatwe, ale w obecnej sytuacji nikomu nie jest łatwo
@chrominancja: cała ta akcja z sklepami jet kompletnie bez sensu. Aerozol po kaszlnięciu utrzymuje się godzinami. Ktoś powie no ale to zatrzyma ludzi przed bezcelowym chodzeniem do sklepu trochę tak tylko że handel został teraz sparaliżowany. Np. jak mam kupić warzywa owoce i mięso(witaminy ADEK) które wspomagają zdrowie? stać #!$%@? bo 12 h w kolejce? A warzywa czy owoce parę dni postoją w lodówce ale to szybko się kończy.
@handlarz_jaj mam nadzieję, że jest właśnie tak jak mówisz. Choć po ilości plusów jakie te wpisy potrafią dostać obawiam się, że sporo osób tak myśli.

@karololo a co? Trzeba zamknąć wszystkich starych ludzi w domach i mają nie wychodzić? Starzy ludzie są w naszym otoczeniu od zawsze bo uwaga! to też są ludzie i mają takie same prawa jak inni.

@restecp Nie uważam tak. Niech każdy sobie robi zakupy tak często jak
@CukrowyWykop: kup sobie witaminy w tabletkach i nie płacz, te kilka tygodni bez świeżych warzyw dasz radę. Poza tym większość warzyw spokojnie w lodowce poleży tydzień, cześć owoców czy warzyw można zamrozić, więc jak dobrze to zaplanujesz to bez świeżych produktów będziesz tylko przez kilka dni w miesiącu robiąc zakupy co 2-3 tygodnie. Kwestia zmiany nawyków i tyle, ale widzę, że niektórzy nie różnią się niczym od starych bab chodzących codziennie
kup sobie witaminy w tabletkach i nie płacz


@restecp: a ty zapoznaj się z wynikami badań. Takie witaminy kiepsko się wchłaniają. A te typowe suplementy diety se możesz w dupę wsadzić.

te kilka tygodni bez świeżych warzyw dasz radę.


To już widzę znasz termin.

cześć owoców czy warzyw można zamrozić, więc jak dobrze to zaplanujesz to bez świeżych produktów będziesz tylko przez kilka dni w miesiącu robiąc zakupy co 2-3 tygodnie
@restecp: Już widzę, jak taka babcia zapieprza do domu z zakupami na dwa tygodnie, jak mnie jest ciężko przytaszczyć do mieszkania zakupy na kilka dni dla dwóch osób, a wcale się nie obżeram, a i słabowita nie jestem.
@chrominancja: Ja im nie życzę zle, problem jest w tym że oni mają w dupie zdrowie innych. Dostali dwie godziny i zamiast się dostosować to mają to gdzieś i od rana koczują pod sklepem, chodzą sobie jak chodzili wcześniej, domagają się mszy w kościele. Za nic do nich nie trafia że to nie są przelewki i zaraz mogą zejść z tego świata w pierwszej kolejności. Ja wiem że Bóg tak chciał
@andrzej-roman: ale wyobraź sobie, że nie wszyscy przez te dwie godziny są w stanie zrobić zakupy. Serio nie wszyscy starzy ludzie tylko wegetują i nie mają innych obowiązków. Więc co? Jak nie zrobią zakupów od 10 do 12 to mają głodować?
I nie wrzucaj wszystkich starszych ludzi do jednego wora, nie każdy to bezmyślny katol domagający się mszy. I to mnie też #!$%@? najbardziej, jest jakaś grupka starszych ludzi nieszanujących zdrowia