Wpis z mikrobloga

Prowadzący zorganizował nam jednorazową możliwość zadawania pytań anonimowo. Zapytałam się więc co mam zrobić skoro wymagają wypasionych 872828 programów, sprzęt mi się grzeje ostatnio przy samym uruchamianiu uczelnianej poczty XD
Odpowiedział wymijająco, że „ale chodzi o niespełnianie wymagań sprzętowych czy brak sprzętu?”
A co mu za różnica: odpisze „dokup podzespoły” albo „kup komputer”? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I uznał, że poruszy temat na najbliższych e-zajęciach, przy wszystkich i wtedy możemy rozwiać swoje wątpliwości. Ta, już moja #fobiaspoleczna będzie gadać o swojej biedzie sprzętowej przy wszystkich XD

Nie mam żadnej potrzeby kupowania laptopa, jest to dla mnie zbędny wydatek, nie używałam komputera poza pracą (której już zresztą nie mam, Pozdro) .
Wiem, że sytuacja w kraju jest nietypowa, ale w obliczu braku pracy przez wirusa, obowiązku płatności na czynsz mimo że tam nie mieszkam średnio chce mi się zbędnie wydawać hajs na wypasionego laptopa XD
Zajęcia miały odbywać się na terenie uczelni korzystając ze sprzętu uczelni.
Ja dotacji na sprzęt nie dostaję jak oni. 500+ jak dzieciaki tez.
I jeśli ktoś zacznie mi pieprzyć o jakiejs poduszce finansowej to chyba coś mnie strzeli
#zalesie
#biednystudent
#studbaza
  • 12
  • Odpowiedz
Tak, w obecnej sytuacji gospodarczej rzeczą pierwszej potrzeby jest laptop za 3-4 koła żeby zdac jeden przedmiot na studiach XDDDDD
  • Odpowiedz
@SVP1: jak już sobie ogarniesz pieniądze pomyśl o kupieniu używanego macbooka air 2015 z 8gb, chodzą za ok 1,5k (tak kupiłam w grudniu)
wg mnie nie ma sensu przepłacać za nowy laptop, który za rok i tak się #!$%@? i nie będzie nic warty, a co do pracy to weź popytaj gdzieś po żabkach, bo innej opcji na razie pewnie zbytnio nie ma
  • Odpowiedz
@Siley: bo jakiś wykładowca powiedział, ze do jego pro programu najlepiej jak już kupować to z 16gb ramu. Przejrzałam jakieś losowe e-sklepy i wyskoczyły mi najtańsze laptopy (wyglądające już na gejmerskie) za 3-4k właśnie x.x
@lukija: w sumie mam trochę odłożoych pieniędzy i tyle jeszcze może byłabym w stanie wydać... dzięki za sam pomysł, muszę się rozejrzeć i dowiedzieć na co patrzeć kupując używane jabłuszka.
Po prostu jak zobaczyłam ceny
  • Odpowiedz
@SVP1: nie wiem jak na innych uczelniach ale u mnie działa zapomoga, chyba możesz pożyczyć pieniądze na sprzęt tylko nie wiem jak potem ze zwrotem pieniędzy. Coś mi się kojarzy że u nas jednorazowo można było 1000PLN bez konieczności zwrotu pożyczyć ale trzeba było udokumentować że nie ma się sprzętu odpowiedniego itp
  • Odpowiedz
Ale ten gość jest odrealniony XD
Właśnie mieliśmy konsultacje i typ jeszcze zaczął gadać o tym, ze powinnismy mieć dwa monitory i uważa to za normę w obecnych czasach, MUAHAHAHAHAHAH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz