Wpis z mikrobloga

Witajcie! Ostatnio mogłem liczyć na Waszą pomoc, więc i tym razem może dostanę od Was dobra radę. Wczoraj, kiedy nagrzewał się piekarnik nagle usłyszałem spory huk, myślałem że coś wybuchło. Okazało się, że pękła wewnętrzna szyba w piekarniku. Zewnętrzna została cała. Drobinki szkła rozsypały się po całej kuchni. Wyleciały dołem, spod drzwiczek. Siła musiała być spora skoro poleciały daleko od piekarnika. I teraz pytanie do Was: co mogę z tym zrobić? Problem jest taki, że już jest ok rok po gwarancji. Jednak coś takiego nie powinno mieć miejsca! Całe szczęście, że nikogo nie było w kuchni. Boję się pomyśleć jak by się to skończyło gdyby obok było malutkie dziecko.. Jeszcze nie dzwoniłem do producenta, proszę Was pomoc na co mogę się powołać w takiej sytuacji, bo czytałem ze umywają ręce i zwalają na kupującego, że uszkodził mechanicznie. Szyba nigdy nie była przeze mnie uszkodzona, nigdy nic mi na nią nie spadło. #amica #reklamacja #gwarancja #uszkodzenie #uszkodzeniefabryczne #szyba #peknietaszyba
  • 3
@piastun: Telefony wykonane. Producent tak jak mówiłem, umywa ręce. Oferuje odpłatną szybę za 94zl + wstawienie (kosztów nie potrafili mi podać, bo jest to zależne od miasta). Miła kobieta powiedziała że nic nie może zrobić. W UOKiK prawnik wyjaśnił, że już jest po gwarancji i może być ciężko. Mogę próbować udowodnić że sprzedawca "podstępnie ukrył wadę" ale jak niby miałbym to zrobić? Trzeba zatrudnić rzeczoznawcę i iść do sądu, wydać kasę
@verso30: spróbuj jeszcze raz na spokojnie napisać emaila, opisz całą sytuację, porób zdjecia itp itd.
Bez tych zdjęć jaką można mieć pewność, że przypadkiem nie zbiłeś szyby samemu i teraz chcesz zrobić dym?
Zresztą taki #lenovocwel nawet otwieranie laptopa/tabletu i urwane zawiasy traktuje jako uszkodzenie mechaniczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)