Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuję waszej opinii w kwestii słuchawek do komputera. Potrzebuję nausznych, przewodowych, półotwartych/zamkniętych do 200-300zł. Głownie muzyka, w mniejszym stopniu gry (pozycjonowanie). Fajnie jakby miały mikrofon odpinany, kable odpinane.
Słuchawki na razie będą podpięte pod kartę zintegrowaną. Tak wiem, że źródło dźwięku jest bardzo ważne, poprzednie słuchawki (Creative HS 600) miałem wpięte przez AUDIOTRAK Maya oraz amplituner ROTEL jako wzmacniacz słuchawkowy, i w takiej konfiguracji, zagrały bardzo ładnie, różnica była kolosalna (pod integrą grały bardzo kiepsko, płasko, ani góry, ani dołu).
Niestety dac sprzedałem, a amplituner schowałem bo nie mam na niego teraz miejsca.

Na tą chwilę po riserczu wytypowałem kilka modeli:

Gejmingowe z mikrofonem:
-Steelseries Arctis 1 ~200zł
-HyperX Cloud Alpha ~280zł

Zwykłe:
-ISK HP2011 ~120zł
-Superlux HD330 ~130zł
-Superlux HD 681 EVO ~130zł
-AKG K240 ~240zł
-ISK HD9999 ~250zł

Której z tego zestawienia są najlepsze? Warto brać cloudy czy isk hd9999 i po czasie, kiedyś tam kupić porządnego DACa na USB z potencjometrem (np Audiotrak Prodigy Cube)?
Czy olać tak drogie słuchawki, kupić HD 681/HD 330/HP2011 + Creative Audigy Fx, zmieścić się w budżecie 300zł i cieszyć się fajnym dźwiękiem od razu?

W ogóle może szukać starszej dźwiękówki soundblastera?

#sluchawki #pcmasterrace #muzyka #audio #audioboners
  • 46
@Gawith_Apricot: sterowniki wgrałem aby zobaczyć co tam jest. nic nie ma.
nie zmieniałem ustawień w odtwarzaczu, windows sam go wykrywa. można go nawet do telefonu podłączyć z androidem, działa bez ustawiania. od razu przesyła przez niego, nie potrzeba zasilania. https://www.x-kom.pl/p/219611-kabel-usb-shiru-kabel-otg-do-transmisji-danych-smartfon-tablet.html takim gówienkiem podpiąłem

o tyle w nich jest.
Pobierz 10129 - @Gawith_Apricot: sterowniki wgrałem aby zobaczyć co tam jest. nic nie ma. 
n...
źródło: comment_1585943069w4UHi5MJyB69NVod46z8nY.jpg
@Gawith_Apricot: @10129:
Mialem troche czasu przesiedziec nad combo rockmaster (tansze), k702 z i bez DACa (E10K). Bedzie w punktach (szybciej i lepiej sie czyta):
(702, bez DACa) :: Scena slyszalna
(702, bez DACa) :: Na moja wrazliwosc sluchowa da sie napedzic
(702, bez DACa) :: Legenda o wychwytywaniu wszelakich niedogociagnieciach ze wzgledu na kompresje jest faktem.
(702, bez DACa) :: Bass wyczuwalny tam gdzie trzeba
(702, bez DACa) :: Wokal