Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuję waszej opinii w kwestii słuchawek do komputera. Potrzebuję nausznych, przewodowych, półotwartych/zamkniętych do 200-300zł. Głownie muzyka, w mniejszym stopniu gry (pozycjonowanie). Fajnie jakby miały mikrofon odpinany, kable odpinane.
Słuchawki na razie będą podpięte pod kartę zintegrowaną. Tak wiem, że źródło dźwięku jest bardzo ważne, poprzednie słuchawki (Creative HS 600) miałem wpięte przez AUDIOTRAK Maya oraz amplituner ROTEL jako wzmacniacz słuchawkowy, i w takiej konfiguracji, zagrały bardzo ładnie, różnica była kolosalna (pod integrą grały bardzo kiepsko, płasko, ani góry, ani dołu).
Niestety dac sprzedałem, a amplituner schowałem bo nie mam na niego teraz miejsca.

Na tą chwilę po riserczu wytypowałem kilka modeli:

Gejmingowe z mikrofonem:
-Steelseries Arctis 1 ~200zł
-HyperX Cloud Alpha ~280zł

Zwykłe:
-ISK HP2011 ~120zł
-Superlux HD330 ~130zł
-Superlux HD 681 EVO ~130zł
-AKG K240 ~240zł
-ISK HD9999 ~250zł

Której z tego zestawienia są najlepsze? Warto brać cloudy czy isk hd9999 i po czasie, kiedyś tam kupić porządnego DACa na USB z potencjometrem (np Audiotrak Prodigy Cube)?
Czy olać tak drogie słuchawki, kupić HD 681/HD 330/HP2011 + Creative Audigy Fx, zmieścić się w budżecie 300zł i cieszyć się fajnym dźwiękiem od razu?

W ogóle może szukać starszej dźwiękówki soundblastera?

#sluchawki #pcmasterrace #muzyka #audio #audioboners
  • 46
  • Odpowiedz
Może ostatnie połączenie tanich słuchawek z tanią dźwiękówka jest dziwne, ale po wyrzuceniu (lowendowych) Creative HS 600, sprzedaniu daca i schowania aplitunera do piwnicy, muzyka straciła dynamikę, czystość, stereofoniczność itd i przez to nie ma tej magii co kiedyś, rzadko słucham.
  • Odpowiedz
snab af100


@10129: Te snaby to jakiś pewnie rebranding chińczyka, przecież to SPC, niech oni lepiej zostaną przy chłodzeniu i obudowach. Sprawdzę tego daca, ale już mi się nie podoba, że ma jedno wyjście dźwięku, na plus potencjometr i zaraz sprawdzę specyfikację, opinie w porównaniu do audiotrak maya.
  • Odpowiedz
@10129: Masz tego fiio e10k? Producent daję jakieś oprogramowanie do niego? Z tyłu są dwa wyjścia, wyjście koaksjalne oraz liniowe 3,5 mm, pod te liniowe mogę podłączyć głośniki komputerowe 2.1?
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-snab-euphony-af100/ dobre są te snaby.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-jdslabs-odac-rev-b-compared-to-fiio-e10k.2068/ ten fiio dobry jest.
masz do niego sterowniki tylko jak chcesz mieć 96kHJz bo tego windows potrzebuje. tak, mam, jeszcze 2 inne osoby z tego co wiem tutaj go mają.
możesz line out -> line in podłączyć zapewne, od tego to jest.
  • Odpowiedz
@10129: Chodziło mi o to, czy mają korektor dźwiękowy dołączony przez producenta? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pasmo mnie zadowoli do 20kHz. FIIO ma lekkie podbicie niskich tonów na przycisku, działa to czysto?

Snab Euphony AF100

Ja bym nie dał prawie 400zł za chińczyki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozatym ktoś już tutaj pisał tutaj, że pękają
  • Odpowiedz
@10129: Może to też zależy od słuchawek, w tych modelach bardziej basowych jest zbędne, ale w tych modelach ala studyjnych, zrównoważonych może im pomóc. No nic, chyba dzisiaj zamówię ten wzmacniacz, w tej cenie nie dostanę dźwiękówki ze wzmacniaczem i potencjometrem.

A cie hui, patrzyłem 2h temu na morelach kosztował 225 czy 227zł, teraz wszedłem i kosztuję 256zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: jesteś pewien że chcesz do gier mieć zamknięte? ja mam akg k550 mk3 (zamknięte) i akg k702 (otwarte) i na tych pierwszych nie jestem w stanie grać, nie mam pojęcia skąd dochodzi dżwięk, w ogóle brak przestrzenności. za to na otwartych każde źródło dzwięku potrafie określić do co centytemetra
  • Odpowiedz
@slodziak: to chyba powinno tylko podgłaśniać niskie częstotliwości, nie?
ja mam akurat zamknięte i słychać różnicę w brzmieniu, czy na lepsze pewnie kwestia gustu.
  • Odpowiedz
@slodziak: Szczerze, aż takim priorytetem nie są gry. W csgo grałem ostatni raz chyba z 5 lat temu, w pubga to conajmniej 2 lata nie grałem, z typowych fpsów sieciowych to ostatnio tylko call of duty warzone. Chyba każde słuchawki będą lepsze niż te od telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ten bass boost działa w FiiO E10k Olympus2?

@10129: Chyba na to wygląda, 2 godziny
Gawith_Apricot - @slodziak: Szczerze, aż takim priorytetem nie są gry. W csgo grałem ...

źródło: comment_1585760726HjRWnxA1Wg0i2lBU2HZnVl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@slodziak: Słuchaj, posiadasz już z dużo wyższej półki słuchawki, które chciałbym teraz kupić. Ten FiiO E10k Olympus 2 nie ogranicza jakoś tych słuchawek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdzałeś na lepszym Dac? Wiesz jakbym miał kupić FiiO E10k to nie chce, żeby się zaraz okazało, że nie jest przyszłościowy i przy lepszych słuchawkach i tak trzeba będzie zmienić Dac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: sam sobie zadawałem to pytanie długo zanim kupiłem e10k, tygodniami szukałem odpowiedzi na to pytanie i wszelkie źródła mówiły że e10k to świetny sprzęt i doskonale sobie poradzi i z k702 i z k550, to połączenie jest na tyle popularne, że niektóre sklepy sprzedają nawet zestawy k702+e10k w dobrej cenie, mi sie tak udało kupić. i się nie zawiodłem bo grają świetnie. jednak z innym dacem nie miałem okazji testować,
  • Odpowiedz