Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie, prawdopodobnie dla wielu idiotyczne, więc proszę się nie bulwersować xD

Kupuję #mieszkanie w bloku, na jakimś tam nowym osiedlu. Ono jest moje na własność, ale i tak muszę płacić czynsz "spółdzielni" i przestrzegać jakichś debilnych warunków jakie sobie owa spółdzielnia ustali? Za co niby płaci się ten czynsz skoro mieszkanie jest "moje", oraz dlaczego muszę przestrzegać durnych zasad które wymyśli sobie pani jadzia z panią grażynką w spółdzielni?

Jestem osobą mieszkającą przez zdecydowaną większość życia w domu a nie w bloku, a pytam się bo chciałbym kupić mieszkanie w mieście jakoś w przeciągu najbliższego roku/dwóch.

#kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie #debilpyta
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zoriuszka: Czynsz płacisz za oświetlenie na klatce schodowej, pracę pomp w wymiennikach ciepła, utrzymanie rur w pionach doprowadzających media do mieszkania, za coroczne przeglądy budowlane, czyszczenie wentylacji, kominów, za to że ktoś kiedyś odmaluje ściany, naprawi przeciekający dach, posprząta klatkę schodową, skosi trawniki i za to że ktoś tym zarządza itd. itp.