Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki próbowałem wyrobić Europejską Kartę Broni aczkolwiek list priorytetowy z wnioskiem gdzies zaginął. Jutro będę próbował wyjaśnić sprawę. Z racji tego szukam życzliwego Mirka, który w tych trudnych dla strzelców czasach był by w stanie poratować mnie pudełkiem na czarny proch. Nawet takie 200 gramowe by mnie ratowało. Dojadę na miejsce +/- 100km od Rzeszowa.

Pomoże ktoś ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bron #strzelectwo #czarnyproch #rzeszow #podkarpacie #pomocy #czarnoprochowycontent #wojsko
  • 20
@Kruszec: Ktoś tu się nie przygotował na zamieszki ;)
A tak na serio, śmialiśmy się trochę z Amerykanów, że wykupują całą broń ze sklepów i będą strzelać do wirusa a u nas chyba wystąpiło coś podobnego (oczywiście w mniejszej skali).
Ludzie na forach zaczęli pytać o broń "na trudne czasy". Rewolwery podobno wykupione.

Nie siedzę w czarnym prochu, dlatego podpytam: jak jest z dostępnością?
Gdybyś teraz miał EKB to byłbyś w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z_dupy_strzelec: myślę, że tak, sklep z bronią wygląda na otwarty. Nie byłem osobiście ale na stronie nie piszą nic o zamknięciu. Podejrzewam, że będzie otwarty cały czas bo policja tam robi zakupy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z_dupy_strzelec: ale ogolnie bez ekb to narkotyki latwiej kupic, tak to ci na forach będą powtarzać "ee tam po co ci ekb wystarczy, ze napiszesz na grupie i ktoś się znajdzie" a przychodzi co do czego to chyba latwiej bym to wyprodukował.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FortunaHej: dlaczego nie ma krajowego prochu? Ja się właśnie przygotowuje do własnej produkcji bo innej opcji nie mam. Nikt nie wpadł na to, zeby otworzyc taki biznes czy (co bardziej prawdopodobne) polska rzecz urzędnicza to utrudnia?
polska rzecz urzędnicza to utrudnia


@Kruszec: Ta od razu urzędnicy wszystkiemu winni. Nie masz pojecia a zaczynasz tworzyć teorie.

Prochu nie ma bo nie bylo zbytu. W Polsce produkuje sie proch, ale lepszej jakości, dlatego cena byla większa. Wiadomo polactwo woli miec taniej wszystko jedno jaka jakość, wszyscy kupowali z Czech. Przestali produkować bo nikt go nie kupował.

Produkcja ma znowu ruszyć, gdzieś czytałem ze pod koniec kwietnia.
@FortunaHej ja tu widzę też polactwo i po drugiej stronie, czyli producenta: będziemy produkować po tyle I w takiej jakości jakiej chcemy, #!$%@? tam, że nikt nie kupuje, #!$%@? tam rynkiem i preferencjami nabywców, #!$%@?, że czarnoprochowce idą jak ciepłe bułeczki - my wiemy lepiej I nie będziemy się do nikogo dopasowywać.
będziemy produkować po tyle I w takiej jakości jakiej chcemy


@Emill: Troche zle sie wyraziłem, oni proch caly czas produkcja. Caly czas maja zbyt, po prostu nie sprzedaja go jako proch strzelniczy.
Rewolwery podobno wykupione.


@Z_dupy_strzelec: Jeszcze nie ale ceny poszły ostro w górę i mało co zostało. Zwykły czarny remik kosztuje tyle co target przed zarazą.

A czeski proch licytują na alledrogo i dochodzi do 1000zł/kg. Jeszcze trochę a sprzedam jedną butelkę, którą mam nieotwartą i będzie na Sharpsa ;-)
woli miec taniej wszystko jedno jaka jakość


@FortunaHej: No nie do końca... Jakość się niewiele różni, ZS to nie szwajcar ;-) Natomiast jego głównym problemem jest to, że sprzedają go tylko w polskich sklepach więc trudniej kupić dyskretnie. Vesuvit po prostu łatwiej zorganizować (w normalnych warunkach).
Ludzie serio się szykują na coś bardzo złego.


@Z_dupy_strzelec: Ze dwa dni temu tu na wypoku na głównej była wypowiedź szefa Czerwonego Krzyża, że on się spodziewa zamieszek i rabunków... Dodajmy, że każdy chyba sobie zdaje sprawę, że pozamykane firmy to masowe zwolnienia, czyli tłumy ludzi bez źródła utrzymania - jakaś część postanowi dokonać samodzielnej siłowej redystrybucji dóbr. Nagły wysyp nowych posiadaczy broni CP widoczny na pejsbuku i wszyscy pytają, skąd
@Kruszec: Ja dosłownie 2 dni temu otrzymałem EKB. Listonosz przyniósł wysłane poleconym. Od wysłania przeze mnie wniosku do otrzymania EKB pocztą minęło jakieś około 2 tygodnie.