Wpis z mikrobloga

Jak to jest? #koronawirus, a #mpkkrakow. Autobusy jak w soboty. Zamiast autobusu o 5:15 i 5:45, mam 5:10 i 6:19 (przecież logiczne, zamiast dodać więcej autobusów, żeby było miejsce i zmniejszyć zagrożenie zarażenia, to zmniejszmy ilość pojazdów i jeszcze bardziej ściśnijmy bydło, a co!). Autobus zatłoczony, że wyciągnąć telefonu z kieszeni się nie da. Kartka na drzwiach "W pojeździe maksymalnie 13 osób", a w środku około 70tki. Przecież są te dodatkowe w godzinach dojazdu/powrotu z pracy XD Sytuacja z zeszłego tygodnia, na powrocie z pracy, kierowca zatrzymał autobus w połowie trasy, kiedy było ok. 25 osób w autobusie (a było tyle osób już od 3/4 przystanków), wyszedł z szoferki i zaczął wypraszać ludzi z autobusu. No po co ja płacę za bilet miesięczny? Czy kierowca wybiera ludzi na podstawie rosyjskiej ruletki? xD Ha tfu na to MPK. Jak można zmniejszyć ilość autobusów i jeszcze bardziej skupić ludzi i narazić ich na chorobę xD Nie ogarniam tego systemu.
  • 3
@Nero007: W zaistniałej sytuacji każdy kierowca ma zgłaszać zapotrzebowanie na dodatkowe autobusy. Sam osobiście, pisałem do nich maila jeszcze kilka miesięcy przed wirusem, że przydałby się co najmniej dodatkowy autobus, albo chociażby przegubowy w danych godzinach (bo sam byłem świadkiem jak po godzinie 22 ludzie nie mieścili się do autobusu i musieli zostać na przystanku). Nie zrobili nic Na maila też nie odpisali.
Sam osobiście, pisałem do nich maila jeszcze kilka miesięcy przed wirusem, że przydałby się co najmniej dodatkowy autobus, albo chociażby przegubowy w danych godzinach


@Excuro: to tylko przewoźnik, organizatorem jest miasto i to do nich należy to zgłaszać