Wpis z mikrobloga

Jestem zbulwersowany postawą Bank Polski, który po wprowadzeniu stanu epidemicznego w Polsce zawiesił odbiór przekazów Western Union w swoich placówkach na terenie całego kraju. Niby Bank Polski, a pozbawił wielu tysięcy Polaków dochodów, które zasilały domowe budżety. Pieniądze wysyłane przez ludzi pracujących za granicą, by utrzymać swoje rodziny. Wyłączone przekazy w formie elektronicznej z USA, Kanady... Dodzwonić się do tego #!$%@?łka graniczy z cudem. Dzwoniła do mnie kuzynka, której mąż nie może wysłać pieniędzy... Podejrzewam, że może odebrać je w bankomacie, ale po kursie Western Union z dnia wysłania. Bank zarabia swoje. Polska.
#koronawirus #banki #polska
  • 7
  • Odpowiedz
@6a6b6c: Nie mam bladego pojęcia. Podejrzewam, że chcą zarobić na kursie.. Nie mam pewności czy można odebrać nawet via bankomat. Kuzynka od dwóch dni wisi na infolinii i słucha muzyczki...
  • Odpowiedz
@6a6b6c: spójrz wyżej... Tekst na niebiesko. Nie obsługują przekazów WU nie zależnie od kraju skąd został nadany.To, że wyłączyli odbiór elektroniczny w 2018 roku nie mówi nic o odbiorze via bankomat, gdzie bankomat jest bezpośrednio podpięty pod system bankowy. Jeden wielki syf. Od rana przekonam się, czy będę w stanie dodzwonić się na infolinie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic: To nie jest "Bank Polski", tylko "PKO Bank Polski". Poza tym Western Union to nie jedyna możliwość wysłania pieniędzy, niech wyślą inną metodą - jest pełno opcji, choćby Transferwise czy nawet zwykły przelew.
  • Odpowiedz