Wpis z mikrobloga

czy ktoś pamięta świńską grypę sprzed paru lat? ja wcale
szacuje się że wtedy zmarło od 100-600 tys ludzi.
wytłumaczy mi ktoś czemu wtedy wszyscy mieli #!$%@? i nie było takiego #!$%@? na świecie a teraz się tak srają?
#koronawirus
  • 48
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@waskizlo: z mojej perspektywy poprzednie epidemie zapamiętałem tak:

Przy ptasiej to się omijało szerokim łukiem wymarłe ptactwo i nie jadło się kurczaków - byłem w podstawówce.
Przy świńskiej karkówka ma grilla była tanio i schabowe.

W każdym razie przy którejś z nich byłem szczepiony na grypę - na SARS-2 nie ma jeszcze szczepionki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GavriloPrintic: zapominasz o jednym - hiszpanka to byla 'lokalna' choroba, nie lataly samoloty, ludzie poruszali sie tyle co kon lub parowoz raz na miesiac im pozwolil, bo albo nie bylo jak, albo nie bylo za co soe poruszac. Nie ma szans nawet porownywac tych dwoch chorob, bo obena zaraza ma szanse na wielokrotnie wieksze zniwo niz owczesna grypa gdyby swiat teraz nie stawal w miejscu byle to zatrzymac
  • Odpowiedz
@peszmerd: Hiszpanka zabijała młodych z silnymi organizmami w wyniku burzy cytokin - nadmiernej odpowiedzi układu immunologicznego. Weź pod uwagę też to, że w tamtych czasach społeczeństwa były ogólnie młodsze, ludzie rzadko dożywali 80tki czy nawet 70tki jak teraz.
Koronawirus jest głównie zagrożeniem dla osób w podeszłym wieku lub osłabionych innymi chorobami więc przepraszam, ale co Ty #!$%@? porównujesz i wróżysz z fusów „co by było gdyby”?

@patrolez: To jest właśnie
  • Odpowiedz
Człowieku, ale ty nadal posługujesz tylko jakimiś półsłówkami Trumpa. To jest jakaś nowa metoda naukowa, o której nie słyszałem?


@blablalbla: @GavriloPrintic: @GavriloPrintic: @peszmerd: @waskizlo: @patrolez:

Naukowcy z Imperial College: W 2020 roku pandemia koronawirusa może zabić 0,26 proc. ludzkości
W 2020 roku pandemia koronawirusa może spowodować zgon nawet 0,26 proc. ludzkości, a więc około 20 milionów ludzi na całym świecie - obliczyli badacze z uniwersytetu Imperial
  • Odpowiedz
@spere: wiesz ile ludzi umiera rocznie? Więcej niż ludzi żyje w Polsce. Łatwo wpłynąć ludziom na psyche wielkimi liczbami, bez kontekstu. Jeśli wirus mutuje to się staje coraz mniej groźny. Matematycy to uwzględnili?
Analizowali informacje na temat liczby zachorowań i zgonów z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. A skąd wiedzą ile osób chorowało bezobjawowo, co z tymi którzy z kaszlem nie poszli do
  • Odpowiedz