Wpis z mikrobloga

UWAGA: W spoiler tagach kryją się spoilery ( ͡ ͜ʖ ͡)
Przeszedłem wczoraj Half-Life: Alyx i... wow.
To co Valve zrobiło to po prostu majstersztyk. Żadne zakończenie gry nie zmiotło mnie z nóg tak jak to.


Tak się powinno robić gry na VR moi drodzy. To było niesamowite przeżycie, po prostu nie mogę się doczekać co następnego przyszykują nam magicy z Valve - na tę chwilę udowodnili, że po ponad dwunastu latach, wielu odejściach i przesortowaniach w zespole, ciągle mają w sobie tę samą (a może nawet większą!) magię.

Gra ma kilka pojedynczych wad, między innymi parę wątków które moim zdaniem można by trochę rozwinąć, ale jej ocena w wysokości 93 na sto punktów na Metacritic jest jak najbardziej zasłużona.
Jeżeli zastanawiacie się czy warto inwestować w VR - warto. Może niekoniecznie w Indexa, choć przyznaję że grało mi się na nim wyśmienicie, ale nawet za ułamek ceny dostaniecie headset, który wystarczy do świetnej zabawy.

Jeśli zaś jesteście fanami serii HL i uważacie Alyx za możliwy do pominięcia midquel, który nic nowego nie wnosi do serii... to nie macie racji. Gra rozwija lore serii w sposoby, których nigdy byście się nie spodziewali.

Tyle w temacie ode mnie, dziękuję Valve za nie tylko dotrzymanie, ale i przekroczenie wszystkich oczekiwań, które gromadziły się we mnie od pierwszego ukończenia pozostałych części serii prawie dekadę temu.


#vr #halflife #halflifealyx #hlalyx #alyx #gry
kacperski1 - UWAGA: W spoiler tagach kryją się spoilery (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Przeszedłem wcz...

źródło: comment_1585525615N4SjyLiIhB0GClzriDfIb6.jpg

Pobierz
  • 7
@rumulusparaliticusXVI: Jeśli chodzi o złoty środek to sam nie wiem, jako użytkownik Linuxa miałem wybór jedynie między HTC Vive (+ Pro) a Valve Index, bo reszta headsetów nie jest na tym systemie jeszcze w żaden sposób wspierana :P

Tutaj masz porównanie cen i możliwości, ogólnie słyszałem że Rift S jest spoko opcją, ale nie zagłębiałem się temat z wyżej wymienionego względu.

Film w temacie z dobrego źródła: https://www.youtube.com/watch?v=b2eAiM_jVOQ
@rumulusparaliticusXVI: bierz Rifta S. Teraz trochę słabo bo VR jest wymieciony z rynku, ale od czasu do czasu się pojawiają i to nówki sztuki za mniej niż 2000pln. Dopłacanie do HTC praktycznie 150% ceny Oculusa jest moim zdaniem totalnie zbędne, bo te bajery nie są tego warte. Sam mam Rifta S i wbrew obiegowemu #!$%@? jest w pytę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacperski1: Valve to jedyna firma która może ryzykować robiąc gry bo ma Steam z którego mają stały przychód. Gdyby nie oni, to chyba nikt tak szybko nie zaryzykował stworzenia pełniaka na VR. Zmienili zakończenie, widać że poszli w stronę tego że G-Man nie jest już tajemniczym sprzymierzeńcem, tylko głównym winowajcą problemów w uniwersum. Mam nadzieję tylko że nie porzucą wątku Borealis.
@voj4k: G-Man to już w okolicach EP1/EP2 nie był sprzymierzeńcem, ale no


Osobiście liczę że spory sukces Alyx stanie się kickstartem dla innych większych producentów i zaczną się pojawiać jakieś solidne tytuły AAA, ale jak będzie w praktyce może pokazać jedynie czas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacperski1: Problem z HL3 jest taki że są duże oczekiwania graczy, a samo Valve uważa że seria jest od prezentacji nowych technologii. Ale od zawsze jestem fanem serii i mam nadzieję że już pracują nad nowym HL, pokazali że pomysł mają. Bez powodu nie zmienia się zakończeń
@voj4k: Powiedzieli też że nadal chcą robić HL a aktualna atmosfera w firmie jest bardzo pozytyena. Poczekajmy, za rok lub dwa bedzie kolejna część. Valve przez 13 lat pracowalo przy wielu projektach które zostały wstrzymane i odłożone na półkę "innym razem". Teraz Valve ma problem bo ma na barkach pewną odpowiedzialność a mianowicie HL Alyx sprzedal się lepiej niż się spodziewali podobnie jak Indexy które zeszły kilka dni po trailerze. Co