Wpis z mikrobloga

Polaczki zdajecie sobie sprawę co się bedzie działo w ciągu kilku najbliższych miesięcy? Jak myslicie ze epidemia już uderzyła w gospodarkę to się zdziwicie. Ciekawe tylko kto będzie #!$%@?ł na bombelki i inne świadczenia dla nierobów gdy bezrobocie #!$%@? poza skale,
a bezrobocie to nie wszystko.

Wiecie jak będzie? Rząd wam zabierze wasze prywatne pieniądze z waszych prywatnych kont bankowych. I zrobi to legalnie dzięki ustawie przepchniętej na szybkiego a wy nic z tym nie zrobicie bo macie w genach niewolnictwo i uległość.

#koronawirus #ekonomia #polska
  • 128
  • Odpowiedz
@PaulStanley: Dyrektywa BRRD. Do 100k eur możesz trzymać hajs w banku, a wszystko powyżej może być przejęte w czasie kryzysu. Dlatego większość ludzi trzyma wieksze ilosci gotowki w roznych bankach i problem solved ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ben-Jammin: nawet jak nie zabiorą to przy wszelkich zapomogach oberwią ludzie z oszczędnościami. W UK (bo polskiego systemu socjalnego nei znam) jak aplikujesz o zasiłek i masz £6000 oszczędności to odbijają to od zasiłku stopniowo a przy £16000 nei należy Ci się zasiłek nawet jak jesteś bez pracy.

Wlicza się w to wszelkie aktywa, nei tylko to co masz na koncie. To są roczne zarobki na minimalnej więc takie oszczędności,
  • Odpowiedz
@greenbong: odpiszę Tobie, ale widzę, ze ludzi, którzy piszą że oszczędzający i tak będą mieli lepiej i mniej stracą jest więcej. I dlaczego nie macie racji i macie rację w tym samym momencie.

Bo z oszczędnościami nawet jak rząd Ci zabierze 90% to będziesz miał 10% więc więcej niz ktoś kto nie ma nic. Zgoda, będzie łątwiej.

TYLKO nie macie racji jeśli chodzi o straty liczone w straconych godzinach życia
  • Odpowiedz
@werp: jeden Tomb Raider był za darmo i juz przeszedłem i tak mi się spodobał że teraz kupiłem następną część Rise of The Tomb Raider i też zapowiada się super () właśnie grałem przed chwilką i powiem że kupiłem go na przecenie w całkiem rozsądnej cenie 32 zł z jakimiś DLC dodatkowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Positano1: pierwszy i drugi tomb raider są fajowe, niestety ostatnia część (shadow) to równia pochyła ( ͡° ʖ̯ ͡°) fabularnie nudne i nieciekawe, postacie płytkie i nieinteresujące. Tyle tylko że samo strzelanie z łuku i łażenie po grobowcach dość miłe, ale to chyba najgorsze zakończenie trylogii ever
  • Odpowiedz
Jak Zimbabwe? Dlaczego zatem w ogóle pracujemy skoro możemy wydrukować i rozdać. 2/10 bo odpisałem.


@Wlancznik: kiedy to właśnie o to mi chodzi, widzę wyraziłem się mało jasno. Te pieniądze będą warte coraz mniej, ale te co masz na koncie też - więc można Cię okraść nie zmieniając cyferek na Twoim koncie.
  • Odpowiedz