Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie dysk SSD na morelach na raty. Nigdy nic nie kupowałem na raty i stąd moje pytania. Kupował ktoś z was kiedyś i mógłby mi o tym opowiedzieć? W jaki sposób się płaci? Jak wyglądają wszystkie formalności? Czytałem że płaci się ogólnie bankowi a nie w tym przypadku morelom, to prawda?
#morele #raty #ratyzeroprocent #komputer
  • 7
  • Odpowiedz
@Dudek_k: zawsze raty oferuje jakaś instytucja finansowa. Sklep rezerwuje towar i wypełniasz wniosek u firmy oferującej raty, jak wszystko przejdzie to następuje jakaś weryfikacja i później płacisz raty tej instytucji.
  • Odpowiedz
@Dudek_k: wszystko przez internet - wypełniasz wniosek, gdzie podajesz dane i info o zarobkach, robisz przelew weryfikujący 1pln, bank zazwyczaj automatycznie zatwierdza lub nie wniosek, uruchamia pożyczkę i płaci morelom. Dalej rozliczasz się już tylko z bankiem
  • Odpowiedz
@Dudek_k: ja jak lata temu składałem wniosek na morelach to raty były w santanderze. Wypełniłem formularz, tego samego dnia zadzwoniła do mnie babka z banku zapytała czy aby na pewno jestem na umowie o pracę i kilka innych blachych pytań po czym dostałem zgodę i na następny dzień miałem towar.
  • Odpowiedz