Wpis z mikrobloga

@obserwator_ryb: Czyli tam w rządzie siedzą osoby które tego nie zauważyły i stwierdziły, że od tak zamkniemy sobie cały kraj? Skoro to co mówią media to propaganda i nie umiera więcej ludzi to czemu Włosi narażając się na straty setek miliardów Euro?
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: Ja też nie wiem, ale nikt bez naprawdę solidnych podstaw nie zamyka granic, szkół, fabryk itd. Podczas pandemii świńskiej grypy też trochę ludzi umierało, ale większość krajów miała to gdzieś i nikt żadnej izolacji nie przeprowadzał. No chyba, że cały świat robi jakiś spisek i robią ludzi w #!$%@?. Ale to już chyba wyższa szkoła foliarstwa żeby uwierzyć w coś takiego
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: widzę, że na siłę starasz się coś forsować. Liczę, że jesteś ogarnięty i sam wyciągniesz wnioski. Najczęstszą przyczyną zgonów są choroby sercowo-naczyniowe, na drugim miejscu urazy. Wirus uszkadza m sercowy więc z tej puli zgonów ubywa przypadków i idą na konto wirusa, ale ogólna liczba zgonów z tego powodu jest mniej więcej stała bo dotyczy ogólnie ludzi w określonym wieku. Zakaz wychodzenia, ludzie nie pracują w zakładach przemysłowych= mniej
  • Odpowiedz
@su1ik: Dokładnie tak jak mówisz, ja sam uważam że panika w mediach jest przesadzona. Jednak sytuacja jest poważna, wszystkie rządy na świecie wprowadzają jakieś ograniczenia i liczą straty. A przecież dla tych ludzi w pierwszej kolejności liczy się PKB. Gdyby Koronawirus był tak groźny jak świńska grypa to mieliby to gdzieś i dalej wszystko funkcjonowałoby normalnie.
  • Odpowiedz
@LucasSpider: argument mówiący, ze rządy nie mogą się mylić niespecjalnie do mnie przemawia. Trochę jak dziecko w szkole mówiące, że „wszyscy tak robią”. @su1ik nie wiem, nie znam danych o wypadkach śmiertelnych we Włoszech i wątpię żeby to tak ładnie się wypełniało ale jeśli dysponujesz danymi to chętnie się przyjrzę

Nie wierze w żaden spisek natomiast histeria wywołana przez media a w zasadzie social media czyli ludzi jest bardzo
  • Odpowiedz
@Sabarolus: @obserwator_ryb:
ISTAT (Włoski główny urząd statystyczny).
647k zmarłych za rok 2018, co daje 53916 zgonów miesięcznie.
Dla porównania w Polsce w 2018 zmarło 414k.
Jak te liczby mają się do obecnej sytuacji to zostawiam każdemu pod rozwagę
  • Odpowiedz
@su1ik: W Wielkiej Brytanii takie dane są tworzone co tydzień.

W 12 tygodniu 2019 roku w Wielkiej Brytanii zmarło 10 898 osób (wszystkie przyczyny). W 12 tygodniu 2020 roku zmarło 10 895 (z tego oficjalnie około 400 na koronawirusa)

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/876005/Weekly_all_cause_mortality_surveillance_week_13_2020_report.pdf

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/790450/Weekly_report_mortality_week_13_28_March_2019.pdf
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb:

Nembro, one of the #!$%@? most affected by Covid-19, should have had - under normal conditions - about 35 deaths. 158 people were registered dead this year by the #!$%@? offices. But the number of deaths officially attributed to Covid-19 is 31


https://www.corriere.it/politica/20_marzo_26/the-real-death-toll-for-covid-19-is-at-least-4-times-the-official-numbers-b5af0edc-6eeb-11ea-925b-a0c3cdbe1130.shtml
pkpkpkpk - @obserwatorryb:

 Nembro, one of the #!$%@? most affected by Covid-19, sh...

źródło: comment_1585474695v0UOYW2i28AltLSOtpQmoY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: to ty nie wiesz ze wszyatkie inne choroby zniknely z powierzchni ziemi? I teraz albo umierasz na koronawirusa albo zyjesz wiecznie? Jak sie #!$%@? beemką na drzewie i soe okaze ze miales covid to bedzie to KOLEJNE ZNIWO GROZNEJ ZARAZY- mlody sebastian 19l zmarl i mial kroonawirusa!1!!
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: Media zawsze wszystko wyolbrzymiają. Uważam jednak, że nie wolno lekceważyć koronawirusa. A to co napisałeś w pierwszym poście byłoby bardzo ciekawym faktem gdyby było to potwierdzone jakimś rzetelnym źródłem. Obecnie jest tyle fake newsów, że ciężko określić co jest prawdą. Weź jednak pod uwagę, że Włochy od ponad 2 tygodni są czerwoną strefą. Gdyby wszystko nadal było normalnie to całkowicie zapchaliby służbę zdrowia.
A kwestii pandemii nie powinno rozpatrywać
  • Odpowiedz
@LucasSpider: dlatego ciekawa jest teza prof Johna Ioannidisa mówiąca ze lepsze jest ostre ale krótkie zawalenie służby zdrowia niż łagodniejsze ale długie, wielomiesięczne bo to drugie przyniesie więcej strat. Przy czym w naszym kraju nawet łagodniejsze daje takie efekty jak ostre
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: Podobno w Lombardii mają służbę zdrowia na wysokim poziomie, a i tak sobie nie radzą. Chociaż Włochy to bardzo stare społeczeństwo więc to tym bardziej potęguje efekt przepełnienia szpitali.
W Polsce wiemy na jakim poziomie jest służba zdrowia. Ja nie wiem czy rządy dobrze robią czy nie, ale nie chcę powtórki z Włoch gdzie już niemal wszystko jest pozamykane, a końca nie widać. Sam jestem alergikiem, a rodzice mają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@obserwator_ryb: ja kiedyś jak to policzyłem i wrzuciłem na wypok to zostałem zjechany ostro.
55 000 000 Włochów, w latach 2002-2018 umierało statystycznie 10/1000 (od 9 do 13 w niektórych regionach więc i tak przyjąłem 10 a nie 11) osób rocznie co daje nam 550 000 zgonów. Po przeliczeniu na 365 dni to 1507 zgonów dziennie. Póki ilość zmarłych na covid-19 nie zbliża się do tej liczby dziennie to jest
  • Odpowiedz
@su1ik: Jak chcesz być taki uczciwy to dodaj do tego ludzi, którzy np. nie zostaną wyleczni na inne choroby, bo mają aktualnie problemy z uzyskaniem świadczenia w służbie zdrowia i ograniczony do niego dostęp. Dodajmy jeszcze do tego śmierć spowodowaną zastopowaniem gospodarki i bynajmniej nie w krajach pierwszego świata, ale np. trzeciego, które są powiązane pieniędzmi płynącymi z pierwszego świata. Ogólnie to wygląda to tak, że napisałeś co ci się
  • Odpowiedz