Wpis z mikrobloga

UWAGA DROGIE WYKOPKI!

Niedługo razem z moją kobietą jadę na #wakacje do #krakow (5 dni). Z tego powodu planuję podróż i zwiedzanie ciekawych miejsc. Czy możecie mi pomóc polecić jakieś fajne miejsca w które warto się wybrać i zwiedzić? Cały plan wycieczki pod tym linkiem: http://sdrv.ms/1cAcm9Q

Proszę odważnych o edycję i dokładanie swoich miejsc! Można edytować!

#wakacjezwykopem #eurotrip #krakowtrip #planowaniewakacji #planowanie #kiciochprosi
  • 34
@gopix: Jedziesz samochodem?

Przesrane miasto wszędzie mają zakaz skrętu, pół miasta trzeba objechać żeby gdzieś skręcić. w dodatku nie mają parkometrów, musiałem za jakimś dziadem biegać żeby za miejsce parkingowe zapłacić, prócz wawelu nic ciekawego nie zaobserwowałem, polecam wieliczkę.
@gopix: zalany, nieczynny kamieniołom Zakrzówek, raczej daleko od wszystkiego, ale cieszy oko. Generalnie pływanie, opalanie się łażenie po skalach, podziwianie.

Będąc na Kazimierzu nie zapomnij kupić na Placu Nowym najlepszej zapiekały w mieście. Po kolejce poznasz, która to jest :>

Są tam żydowskie synagogi, cmentarz generalnie smutek z powodu holocaustu :< i ciekawi mnie kto tam im dowalił jedną ulicę nazywając ją Gazową?
@gopix:

No do 2 dni max żeby zobaczyć co ciekawsze miejsca.

Jak już pisałem pojedź do Wieliczki, naprawdę robi niesamowite wrażenie poza tym cała infrastruktura wokół jest bardzo nowoczesna. miejsce naprawdę warte odwiedzenia.
@gopix: Oba kopce, zoo (warto), wawel, rynek, podziemia rynku głównego, bulwary wiślane trzeba przejść całe, kazimierz, z bulwarów są wycieczki statkami/gondolami po wiśle, polecam do Tyńca (dość nie drogo), na bulwarach można też przelecieć się balonem, można podjechać na Zakrzówek (warto, nawet jak niechcenie się kąpać (genialnie czysta woda) to możecie połazić po tamtych lasach a wa samym kamieniołomie jest sporo bardzo długich kanałów , uwaga ciemno jak w dupie, moja
@gopix: np ;p jak chcesz na maksa mogę Ci napisac ile Cię to wyjdzie, ale podalem dośc tanie miejsca (może poza piwkiem na rynku typu magnolie etc gdzie może się browatrek trafić po 10zł, ale np kompania piwowarska - panie ! Gigantyczne żarcie dla obu osób (danie dnia) + 5L browara = 40zł, albo w pijalni wodki - piwko 3zł (małe - ale warto bo jakiś ma klimat + jakieś cudeńko
@Carlos_Irwin_Estevez: Wystarczą mi polecane przez ciebie miejscówki, nazwy ewentualne adresy to wbię sobie do bazy i do mapki którą tworzę :) Ale ogólnie plan genialny, dzięki Ci wielkie, niesamowicie mi pomogłeś!