Wpis z mikrobloga

No i znowu sytuacja w której internety i ludzie mówią mi że sie czegoś nie da a ja udowadniam że jednak sie da. Testowe połączenie siewek papryk po tygodniu zrosło sie i ma sie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robiłem to troche na #!$%@? pod natłokiem informacji że siewek sie nie da i można kombinować dopiero z przezimowanymi, nie zapewniłem im nawet odpowiedniej wilgotności, teraz jak już wiem że sie da wezme sie za to poważniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu akurat tabasco naszczepione na slodkiej papryce z Lidla, łączyłem też inne jak PI szczepione na jalapeno, PI szczepione na słodkiej z Lidla i Bhut Jolokia też na słodkiej z Lidla ale niestety padły myśle że właśnie przez warunki w których były czyli zupełnie nie takie jak powinny mieć szczepione rośliny :D #ogrodnictwo #rosliny #chilihead #chili #papryczki musze reaktywować swój tag #uprawiamtakzeniewiemja bo ciężko mi samemu znalezc swoje wpisy xD
Niewiemja - No i znowu sytuacja w której internety i ludzie mówią mi że sie czegoś ni...

źródło: comment_1585333014gikddWr91dPXRxUhK4qqDc.jpg

Pobierz
  • 21
@duzyalf: Zrobiłem dziure igłą w łodydze większej sadzonki, mniejszej sadzonce obciąłem korzeń, wsadziłem łodyge w łodyge i owinąłem kawałkiem taśmy malarskiej¯\_(ツ)_/¯ :D Stały zupełnie zaniedbane jakieś 20cm od rozgrzanego kaloryfera, podlałem je chyba raz tylko. Gdyby o to zadbać to myśle że z pozostałymi też by sie udało
@duzyalf: Tylko jak sam będziesz robił to nie stawiaj ich w takim miejscu :D Najlepiej zapewnić dużą wilgotność czyli trzeba to przykryć jakąś folią/plastikiem przezroczystym. Mniejszą sadzonke trzeba zabezpieczyć jakąś taśmą właśnie albo spinaczem, czymś co można pózniej łatwo zdjąć bo w początkowej fazie zanim sie połączą zacznie opadać i może zwyczajnie sie odczepić i wypaść
@powaznyczlowiek: Dla zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie zacząłem o tym myśleć bo chciałem bratu dać jakąś sadzonke na parapet tyle że on lubi ostre a jego żona nie a mówią że zmieści im sie tylko jedna sztuka tak że pomyślałem że zrobie im jedną sztuke na której będą rosły i ostre i słodkie owoce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: No jak się nie da jak się da ;P Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś mówił, że się nie da :) Ogólnie to przy czymś takim ważny jest dobór odpowiednich odmian. Powinny być zbliżone pokrojem i masą owoców.