Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: Ta pandemia pokazała coś zupełnie na odwrót, przynajmniej w obrębie UE. Nie da się stworzyć sensownego systemu reagowania jeżeli każde państwo ma osobny pomysł. Granice trzeba by już zamknąć na zawsze a nasze gospodarki tego nie zniosą.
  • Odpowiedz
@Mathas: Jasne, że taka jest prawda, ale to można przenieść do mniejszej skali. Naród nie ma tu nic do rzeczy. Mieszkaniec Krakowa będzie ciągnął dla siebie, a nie dla faceta z Gdańska. Dla mnie losowy mieszkaniec Białegostoku jest równie bliski co losowy Portugalczyk i równie bardzo mnie interesuje co im się dzieje. Żaden naród tutaj z globalną wioską nie wygrywa, bo wygrywa po prostu bliskie z dalekim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ImInLoveWithTheCoco: Jakby nie patrzeć to duma narodowa jest winna sytuacji. Gdyby Chiny nie próbowały się robić na takie super to by nie tuszowali całej sprawy z wirusem parę miesięcy temu, poprosili by o wspólną walkę i pomoc. A tak nacjonalizm nas gubi właśnie.

Gdybyśmy działali naprawdę jak jedna globalna wioska to byśmy pewnie dawno temu pokonali wirusa, w zarodku.
  • Odpowiedz
@Painting-colors-in-the-dark: hmm, ale co napisał takiego głupiego, że nazywasz gościa ułomnym? Pozamykano granice państw, wszyscy walczą na własną rękę, więc czy napisał jakąś nieprawdę? Każdy kraj musi być przygotowany na samodzielne działanie, bo UE nie jest w stanie zrobić niemalże nic, skoro wszyscy potrzebują pomocy dla własnych obywateli i nie będą w tym momencie pomagać innym.
Zresztą doskonale było widać, jak Polacy zareagowali na pierwsze przypadki w Niemczech, tj. w
  • Odpowiedz
@ortofosforan: No może trochę się zagalopowałem z pisaniem o tym ze jest ułomny, Tak naprawdę to tylko akapit o narodowych państwach jest ułomny.

gość pisze ze najlepsze na pandemie to państwo oparte o wspólna kultury języka itp. W realnym świeci jak to ma wpływ na ludzi który uważają że wiedzą lepiej i i tak będą chodzi do kościoła albo lizać produkty w sklepach?

Potem gość sieje panikę o umierających masowo
  • Odpowiedz
Epidemia dosadnie pokazała, ze jak przychodzi co do czego to wszystkie kraje kierują się nacjonalizmem.
Tak samo jak w przypadku trudnych sytuacji ludzie martwią się przede wszystkim o siebie.
Nic nowego.
  • Odpowiedz
sieje panikę o umierających masowo ludziach.


@Painting-colors-in-the-dark: jeśli we Włoszech umiera 1000 ludzi dziennie z powodu koronawirusa, to wg mnie to nie jest przesada pisać o masowo umierających ludziach.

Pisze ze nie przejmowaliśmy sie tym co dzieje sie we Włoszech albo Hiszpanii. Czy gdyby państwa były narodowe to czy było by inaczej? Przecież każdy dba o siebie to po co przejmować się co robią inni?


Nie przejmujemy się, bo pierdzielenie
  • Odpowiedz