Wpis z mikrobloga

Szukam auta, budżet w okolicach 100k, ale nie jest sztywny.

Patrzyłem na Corolle Combi, Mazde 3, Civika X. Civic wygrywa pod kątem moich wymagań, mam tylko 1 problem. Potrzebuję móc zamontować hak.

W wersji 1.5M hatchback nie może mieć haka z racji wydechu poprowadzonego centralnie.

Więc mam wybór:
- Hatch 1.0 Manual --> 84,000
- Hatch 1.5 CVT --> 103,000
- Sedan 1.5 Manual --> 103,000

To są ceny najwyższych wersji z szyberdachem, led-ami i skórą.

Co byście brali? Jeździłem CVT tragedii nie było, ale to auto prowadzi się tak fajnie że chyba żal nie brać manuala... Lepiej manual 1.0 czy Sedan 1.5 (podobno bardziej miękki i gorsze dojście do bagażnika).

Poproszę o opinie :)

#motoryzacja #honda #auto #samochody
  • 14
@emasele: siedziałem w mazdzie i dla mnie jest troche za mała - mam prawie 2m wzrostu, w hondzie czułem się świetnie. Mazda jest też droższa, nie jest to duży czynnik ale jednak.
@Crosshairs: Mazda jest na mnie troche za mała - mam prawie 2m wzrostu i czułem że się mieszcze na styk. Corolla jest właśnie spoko, i tańsza 76000 - ale jest tam słaby silnik i jest to jednak pełne kombi.
@bigger: A jeździłeś tą skrzynią CVT? Ja mam małe doświadczenie a automatach - jeździłem nimi w stanach i nie widze różnicy między skrzynią w buicku a tym CVT. U nas jeździłem tylko yarisem hybrid i to jest dramat skrzynia.

Może właśnie czas sie wyluzować i jeździć już automatem? Mozesz rozwinac subiektywnie co lubisz w automacie?
@zapalara: Jezdzilem. Lexus CT. Wedlug mnie slabo. Nawet bardzo.

Do tego CVT podobno nie nadaje sie do ciagania niczego - nie ciagnalem osobiscie.
Za to przyczepy ciagam czesto z motocyklamie tez.

Silniki 1.0 w mojej ocenie sie do tego nie nadaja i koniec.
1.5 w manualu lepiej, ale imho tez slabo.

Nie wiem jakie motocykle, ale taka przyczepa z dwoa sztukami to masz kilkaset kilo przynajmniej.
Pierdoped z 1.0 pedzie palil
@Crosshairs: Mazda mi sie naprawde podoba, ale czuje sie w niej gorzej niz w toyocie czy hondzie za kierownica. Niestety nie ma jazd testowych.

Cenowo jest najdrozsza, bo nie ma wyprzedazy rocznikow, bylem wczoraj w salonie. I faktycznie automat byłby na plus.

Choć chyba ja mam watpliwosci na wyzszym poziomie: czy manual czy automat. A to czy automat dobry czy nie to juz chyba drugorzedna kwestia?