Wpis z mikrobloga

#coolstory #truestory Mirki chwalę się bo zrobiłem dobry uczynek przed chwilą. Mam sąsiada, starszy gość, mieszka sam, jeździ na #taxi . Kilka razy z nim gadalem, całkiem sympatyczny człowiek. W związku z #koronawirus ma przestój w interesie ale i tak każdego dnia ok 20 wychodzi do swojego auta siedzieć w nim pod blokiem i czekać na klientów których i tak nie ma. Dziś z nim gadalem to mówi, że musi siedzieć w aucie bo co jakiś czasu musi się odklikiwac gdzieś tam że jest w gotowości to dostanie jakiś dodatek chociaż za tą gotowość. Ja i tak późno kładę się spać a często wychodzę na fajkę i widzę jak tam siedzi a co jakiś czas wychodzi i robi krótka rozgrzewkę po czym wsiada do auta. Dziś też mi powiedzial, że co minutę korporacja wymusza odklikanie się. Pomyślałem, że auta nie odpali żeby nagrzać bo szkoda benzyny a jest kryzys więc przed chwilą zaparzylem mu termos gorącej herbaty i zszedłem do niego mu to dać. Gość się prawie poryczal, postalem z nim chwilkę i pogadałem, 2 lata temu żona zmarła mu na raka a dzieciaki w UK siedzą i jest praktycznie sam, siedzi w aucie bo po przyjęciu zgłoszenia musi od razu wystartować bo jak tego nie zrobi to traci tą premie. Dałem mu swój nr telefonu i powiedziałem żeby bez namysłu i zawahania dzwonił jak będzie chciał kolejny termos z herbą albo kawą tak do godziny 1 w nocy bo wtedy zasypiam a każdego dnia i tak siedzę w domu i się nudze. Dał mi swoją wizytówkę i powiedział że jak będę chciał gdzieś jechać czy cokolwiek będę potrzebował to mam dzwonić a kursy mam za friko ;) Czuje dobrze człowiek. Wiem że jest mocny hejt na taksiarzy ale no zwyczajnie mi się zrobiło gościa przykro bo każdy jest czlowiekiem. Czuję się super, też Wam polecam to uczucie bo jak widać czasem zupełnie dla nas nieistotny gest może komuś uratować tyłek w tych trudnych czasach ;)
  • 36
@Sloneczko dzieci siedzą w UK, bo start i przykład jaki im dał pozwoliły tylko na zmywanie garów albo roznoszenie jedzenia. Sam siedzi w taksie, bo jedyne co potrafi to jeździć autem. I jeździł tak 30lat temu i pewnie było spoko, ale widział tylko następny kurs,a nie jakąkolwiek przyszłość.
Wspaniały to był bait.