Wpis z mikrobloga

Moja matka jest nauczycielką. Od początku tygodnia uczymy się obsługi komputera. Założyliśmy już email, katalog udostępniony na Dysku Google i wideoczat na Messengerze.

To co minister mówi, że 90% szkół jest przygotowanych do nauczania online, to jakaś totalna fikcja.

#koronawirus
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kk87ko0: pewnie nie, ale w dzisiejszych czasach komputer to podstawa, a różniczkowanie i całkowanie przydaje sie ze 2 razy w codziennym życiu (zeby sie nauczyc i zdac).

Obsluga komputera to nie jest jakas mistyczna umiejetnosc, wystarczy jedynie chciec, i czytac ze zrozumieniem co jest napisane na ekranie.
  • Odpowiedz
@Dante27: Skoro do tej pory się nie nauczyła widać nie było jej potrzebne, ani wymagane. Na pewno mógłbym wymienić tysiące rzeczy których nie umiesz, a mógłbym powiedzieć "ale jak to, przecież te technologię są już dostępne od lat"
  • Odpowiedz
@fevo: Nie oburzaj się i nie traktuj tego jak atak, ale żeby nauczyciel w XXI wieku i to już w kolejnej jego dekadzie, nie miał maila, nie umiał używać komputera, nie wiedział jak korzystać z nauczania online? To świadczy bardzo źle o nauczycielu.

@kk87ko0: Co z tego, że nie było wymagane? To nauczyciel ma klepać te same formułki aż do emerytury? Co to za nauczyciel, który sam się
  • Odpowiedz
@kk87ko0: no to teraz niech nie placze ze nagle okazala sie "bezuzytecznym dinozaurem", ktory nie umie obsluzyc podstawowej rzeczy w dzisiejszym swiecie, a ten "gupi rzond" ja do czegos zmusza smutnazaba.jpg.

Tlumaczenie ze "nie bylo jej potrzebne, wymagane" jest lekko mowiac zalosne, bo w szkolach od dawna istnieja np. elektroniczne dzienniki, wiec w jakims stopniu informatyzacja miala miejsce, i to jeszcze za moich czasow, 15 lat temu wprowadzali w mojej licbazie te dzienniki, a dzisiaj placz ze maila nie umie zalozyc, no #!$%@? xD

Nikt nie kaze jej programowac (xD), nie przesadzajmy, nawet na takie tematy pokroju "jak zalozyc maila" istnieja "poradniki" czy filmiki na YT - wymagania: sprawny wzrok, umiejetnosc czytania ze zrozumieniem, 1 palec, i klawiatura
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: Umie sobie zadzwonić WhatsAppem, ogarnia przeglądarkę, smartfona i smart TV . Nie potrzebowała więcej, więc się nie uczyła. Teraz potrzebuje, dlatego się uczy.

To tak jakby do mnie szef przyszedł i kazał układać kafelki. To byłaby moja wina, że nie potrafię? Przecież ta wiedza jest dostępna od lat.
  • Odpowiedz
@kk87ko0: Bo prawda jest taka, że nauczycielom w Polsce do pracy nie są potrzebne są żadne umiejętności i kompetencje. Nikt od nich nic nie wymaga i w żaden sposób nie są weryfikowani. Ale za to ega mają wywalone w kosmos.
  • Odpowiedz