Wpis z mikrobloga

a ja mam takie pytanie co do #szosa i tych tribanów ze wstępnej półki
mając 185 cm i 110 kg, ale w wersji lekko ulanej xd mam mieszane uczucia co do szosy, no bo te opony takie małe, wąskie, delikatne się wydają w porównaniu do moich terenówek w swoim rowerze. no, ale na moim jeździć po asfalcie to trochę męczące :D
jak się ma sprawa wytrzymałości takich rowerów szosowych?
#rower
  • 23
@vanzs: po pierwsze nie wiem czy będzie ci odpowiadała pozycja na tym rowerze, następie dodatkowy osprzęt bo wiadom pedały spd potem buty jeszcze bo inaczej nie ma sensu. Co to wytrzymałości na pewno wytrzyma zazwyczaj rowery ogarniają do 120kg. Musisz sie przekonać do tej pozycji bo będziesz bardzo pochylony łokcie plecy dostaną :/. No i w sumie to bym sobie zamienił tylko koła w sensie nowe koła w całości z zębatką
@micelangeloB: a jakbym zmówił rower w decathlonie, ale okazałoby się, że źle dobrany rozmiar, to da radę go jakoś łatwo zwrócić? mam deca po drodze z pracy, no ale teraz pewnie zamknięte ;f
@Niewiem995:

pedały spd potem buty jeszcze bo inaczej nie ma sensu

mam platformy z drugą stroną spd, bloki też mam, to nie problem. buty i tak chcę sobie kupić na aktualny rower bo są po prostu wygodne (miałem kiedyś, ale rozmiar za mały kupiłem)

No i w sumie to bym sobie zamienił tylko koła w sensie nowe koła w całości z zębatką

wiesz co aktualnie mam 2x10 z zębatkami typowymi do
@vanzs: Teraz pozamykane mają więc szkoda Twojego paliwa i czasu. Nie wiem jak to jest z wymianą/podmianą na inny rozmiar. Wydajesz jednak trochę kasy więc ja bym się wolał do roweru przymierzyć.
@vanzs: Nie wiem jak to wygląda w przypadku wysyłki. Wyciągniesz rower poskładasz, pójdziesz się przejechać i stwierdzisz, że za mały? Wracasz już brudny, ślady na oponach i rozbierasz rower do zwrotu? ;)
@vanzs: Ja mam prawie identyczne gabaryty i kupiłem jakiś czas temu Tribana RC120. Gdybym chciał przyjąć najbardziej aerodynamiczną pozycję to bebzun trochę przeszkadza, ale poza tym jeździ się mega przyjemnie i jestem bardzo zadowolony. A co do samego roweru to jak najbardziej wytrzymuje i nic nie zapowiada, żeby coś się miało rozlecieć, więc polecam xD
@micelangeloB: no właśnie sęk w tym, że w domu mi się nie chce, może kiedyś. wolę jednak na żywca.

@Cephei: ja go nazywam maciek, na bebzun się obraża. patrzyłem na tego rc120, jeszcze pomyślę, może deca jakimś cudem otworzą w przyszłym miesiącu to przetestuję na żywca
@vanzs: rama na bank wytrzyma jaka by nie była i z czego, tylko obręcze dla mnie osobiście nie wiem ile wytrzymają, opony też dadzą rade w kocu tam siedzi mniej więcej ok 10bar. Chyba ze sobie gravela kupisz już można trochę więcej pokombinować na później ;)
@Niewiem995: @vanzs: a wdupie mam twoja wage, nie oceniam serio, ale poprostu to duzo wiecej niz ulanie :D
nie byłbym taki pewny czy rama wytrzyma. to raz. po drugie primo obrecze moze nie popękają odrazu ale centrowanie czeste :) a po trzecie primo w podstawowych szosach z deka na bank nie ma 10 barow bo sa tam najtansze opony.
w twoim wypadku najszersza opona to najlepsza opcja