Wpis z mikrobloga

Bez kitu szacun dla mojego szefa. Zaczęły się straty to pierwsze co zrobił to zrezygnował z leasingu i śmiga 20 letnim passatem, ludziom na zleceniach dla których nie będzie pracy zaproponował nocne pilnowanie biura za pełne stawki. Premii nie będzie ale póki co 90% firmy siedzi na zdalnym i wszyscy mają co żreć #pracbaza i jakiś tag odwrotny do #januszebiznesu Jednak się da!
  • 44
  • Odpowiedz
@pokey: @Mathas: piszecie jakby w Polsce byli sami janusze biznesu. To jest normalne, ze glownie o takich sie slyszy, bo komu dobrze ten nie wypisuje w necie zali. A pozytywow nikt nie pisze, bo co mialby napisac: „pracuje w malej firmie, szef spoko, dobra kasa na czas, nie mam nadgodzin i nie mam do czego sie #!$%@?”? Przeciez wykopki sa zadni tylko krwi, takie wpisy tutaj splywaja, a
  • Odpowiedz
@Beszczebelny w niektórych firmach jest taka opcja, księgowość, kadry, IT, różne działy projektowe i koncepcyjne. Większości z tych działów wystarczy dyżur jednej osoby raz w tygodniu reszta zdalnie. Masa firm może tak działać, u nas przed wirusem już część robiła zdalnie
  • Odpowiedz
@jakisprostylogin: Szef pewnie płacił 2-3 k zlorych leasingu - jak cholera zaoszczędził kupę kasy i teraz będzie miał tym prostym trickiem pieniądze na wypłaty dla swoich kilkudziecięciu pracowników XD


@Amerykanski-Naukowiec: I tym sposobem pracownicy inaczej spojrzą na jego osobę, która faktycznie coś swojego poświęciła dla dobra ogółu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzawa_deweloper: @Amerykanski-Naukowiec: Jakich niby kar? Jeżeli wartość auta przekracza pozostałą wartość do spłaty, to żadnej kary nie ma. A mógł mieć spokojnie auto ponad rok, w wynajmie jest spory wkład własny.

Poza tym jeżeli miał taki niesamowicie prestiżowy samochód jak BMW X5 albo E klasę to mógł bez problemu 4-5k płacić miesięcznie.
  • Odpowiedz
@Vetinari: Z przykładowego cennika:

Opłata z tytułu przedterminowego zakończenia umowy: 750zł

Do tego dochodzi różnica w wartości obecnej i wartości spłaconej, która zwykle jest niekorzystna dla leasingobiorcy, bo w pierwszym roku utrata wartości to często nawet 20% (według leasingodawcy)
  • Odpowiedz
@McRancor: No to 750zł to faktycznie majątek. W wynajmie masz min 10% wkładu własnego a często więcej, a w rok spłacisz kolejne 10-15%.

Nie martw się, ludzie którzy mają własne firmy zwykle potrafią liczyć.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem skąd tyle komentarzy "bait" itp.

Mimo olbrzymich strat firma (póki co) utrzymuje pełne zatrudnienie. Auto było tylko przykładem, szef stanął na głowie żeby nikt (jak najdłużej) nie ucierpiał i chciałem tylko pokazać, że są jeszcze ludzie którzy nie myślą tylko portfelem. Pracownicy są naprawdę wdzięczni, więc długoterminowo pewnie mu się to opłaci
  • Odpowiedz
@dzawa_deweloper: Ja nie moge zerzygnowac przed koncem umowy. 12 miesiecy przed zakonczeniem umowy moge wykupic badz zamienic. Jezeli chcialbym oddac to 3 miesiace przed koncem musze zglosic.
  • Odpowiedz
@Vetinari: Ja się nie martwię - w sumie to nawet próbuję się pozbyć jednego leasingu i pamiętam że to liczyłem niedawno. Wychodziło mi kosztów sporo więcej. Teraz sobie przypomniałem jeszcze o jednej rzeczy - w pakiecie ubezpieczenie jest rozbite na raty i za nie też trzeba zapłacić do końca okresu rozliczeniowego, więc może to być kilka stówek, albo kilka tysiaków. Nie wiem jak pakiet serwisowy i opony, ale to już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakisprostylogin: Kwarantanny zaczęły się około 9 marca a ten już zdążył odstąpić od leasingu, kupić passata i ogarnąć stróżowanie przez pracowników ze zlecenia.

Słaby ten bait.
  • Odpowiedz
@m0rgi większość rzeczy była ogarnięta już pod koniec lutego, niektórzy myślą dalej niż 3 godziny do przodu

@sh2dov duża firma ma inne możliwości negocjacyjne, nie znam szczegółów ale współpraca z tą firmą jest na kilku płaszczyznach
  • Odpowiedz
@jakisprostylogin: Ja moglem pojsc rowniez na taki uklad, ale wtedy wklad wlasny bylby duzo wiekszy i odpuscilem. Teoretycznie wplacajac odpowiedni depozyt moglbym oddac auto na drugi dzien ale straciilbym pewnie ze 100k zl wtedy.
  • Odpowiedz