Wpis z mikrobloga

Polaczki to wyjątkowo głupi naród i nie wiem, czy kiedykolwiek zmądrzeje. Rząd łamie prawo i wprowadza ograniczenia drogą rozporządzenia, co jest niezgodne z konstytucją RP, a cymbał jeden z drugim będzie mi mówić, żebym siedział na dupie i nie narzekał.

Ja się do ograniczeń stosuje, ale żeby je wprowadzać, powinno się działać zgodnie z prawem. Niestety, wtedy by trzeba było przełożyć wybory i tylko o to tym grabarzom polski zależy, byle ich wybrać w maju, a potem niech się dzieje co chce.

Tfu na was, nie mam pretensji o ograniczanie wolności bo potrafię się dostosować, gdy stan jest wyjątkowy, ale niech to będą działania zgodne z prawem. Czy wy sobie dzbany nie zdajecie sprawy z tego, że jak władza łamie jakieś przepisy, a wy to akceptujecie, to zachęcacie ją do łamania kolejnych?

A nie, przepraszam, robią to od dawna, bo stan edukacji prawnej polaczków jest na żenującym poziomie i jeżeli prawo z jakiegoś powodu jest wadliwe, to na szczęście zawsze można obwinić sędziego.

Ha tfu!

#polska #polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy #hatfu
  • 22
@Majk_: @Kleki_Petra: Zasady postępowania w razie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii
Art. 46. 1. Stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii na obszarze
województwa lub jego części ogłasza i odwołuje wojewoda, w drodze rozporządzenia,
na wniosek państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
2. Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż
jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza
i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia
> 4. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, można ustanowić:
>1) czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
>2) czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub
>produktów spożywczych,
>3) czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów
>pracy,
>4) zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
>5) obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich
>wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych,
>usługowych, handlowych lub innych obiektów,
@kogi: Masz już zgrzyt w zgodności z konstytucją, konstytucja głosi że ograniczenia określa ustawa, a rozporządzenie nie jest ustawą, poza tym, te ograniczenia nie są określone, więc ich nie określa.

Jesteś żywym przykładem na to, że edukacja prawna jest potrzebna, bo bez tego nie jesteś w stanie przeczytać i poprawnie zinterpretować aktów prawnych.