Wpis z mikrobloga

Do tych co wierzą w "trzeźwość" pedro:

Alkoholik nigdy nie będzie w stanie wrócić do kontrolowanego picia, co sprytniejsi potrafią nie pić przez parę tygodni/miesięcy żeby udowodnić innym, że wcale nie mają problemu z alkoholem i że mogę wrócić do picia, początkowo w małych ilościach, żeby dalej udowodnić że nie mają problemów i że nigdy nie wrócą do ciągów alkoholowych.

Mam w swojej rodzinie zarówno alkoholików pijących jak i tych którym udało się wyjść z nałogu i jest jedna podstawowa różnica między nimi: ci, którym się udało rzucić na zawsze, nigdy nie szukali substytutu (patrz piwo 0% itd) tylko autentycznie rozumieli jaka to jest straszna choroba i że nie da się jej kontrolować, nie ma czegoś takiego jak silna wola u alkoholika.

Wczorajszy film tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że menel znowu pije i niedługo zobaczymy jego najlepszą wersje. Zapominacie o tym, że alkoholicy bardzo dobrze radzą sobie z ukrywaniem swojej choroby, bardzo często to są wysoko funkcjonujące osoby, które np. piją tylko wieczorami "dla odprężenia". My nie mieszkamy z nim, więc nie wyczujemy od niego alkoholu, ale prędzej czy później menel wróci do pijackiego nagrywania.
#kononowicz #patostreamy
  • 16
@Head_Shoulders: To jest właśnie jedyny argument obrońców menela, że nie pije bo by wpadł w ciąg i by się wydało.
Ale właśnie bywa tak jak piszesz że przez kilka miesięcy może nawet lat są osoby które potrafią mimo wszystko to ukrywać i jednak w te cugi nie wpadać albo wpadać tak żeby nikt się nie domyślił.
Znam też dużo alkoholików i tych co nie piją i bywa różnie, ale przez dłuższy
@Head_Shoulders: Coś było z nim nie halo - to bezsprzecznie. Czy był to alkohol, amfa czy przedawkował może psychotropy od lekarza - trudno powiedzieć (no chyba że zmęczony od sławy i jupiterowania). Aczkolwiek sam miałem w życiu dużo styczności z alkusami w różnym stadium choroby (aż do śmierci) i na moje oko zaciągał podobnie jak wypity. Ale to tylko gdybanie, flaszki nie widziałem. Zresztą to mało istotne, człowiek z taką historią