Wpis z mikrobloga

#koronawirus #gorzkiezale #platforma #netflix

Mirki, ale #!$%@? akcja. Właśnie skończyłem oglądać Platformę na Netflixie. Wstałem i przypomniałem sobie czemu tu tak grobowo. Na zewnątrz szaleje koronawirus, większość ludzi bankrutuje, a ja jutro idę do zdalnej pracy. Uświadomiłem sobie, że jestem tym jednym z górnych pięter, co nie oznacza, że jutro będę znacznie niżej. Przyszło nam żyć w #!$%@? momencie. W sumie każdy klimat tu pasuje - terroryzm, post-nuklearny świat, reżim. Na razie jesteśmy na początku, ale tak 10 miesiąca, jak już będą setki tysięcy zmarłych, a na zewnątrz będą rozróby bo służba zdrowia padnie, a za nią kolejne służby, wtedy będzie taki koniec jak dla niektórych na innych piętrach. Już się nie boję, bo życie i tak jest kruche. Szkoda, że bliscy będą cierpieć jak mnie zabraknie. Wybaczcie, ale jak wszyscy cierpią na zewnątrz, swój własny spokój jest mało ważny. Chyba już wiem czemu Rządy izolują ludzi. Chodzi nie tylko o kwarantannę, ale też przetrwanie w mirze domowym, w poczuciu, że jest bezpiecznie - jak w domu. Mam nadzieję, że prócz epidemiologów pracuje też cały sztab psychologów, aby utrzymać pokój w społeczeństwie.
  • 4
@AlekGames: żyć w #!$%@? momencie
Ciekawe jakbys nazwał czas życia 1900-1950 np na Śląsku
Wojna, powstania śląskie, epidemia, kryzys, kolejna wojna, komuna
#!$%@? czas bo musicie posiedzieć 3tygbw domu z tymi wszystkimi telefonami, konsolami, komputerami i możliwością swobodnego kontaktu z innymi i świątek
Ja #!$%@? co za dzbany