Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem w pracy jedną maskę ffp3 mniej więcej tego typu. Powiedziano mi że mam czyścić tylko uszczelkę z zewnątrz i wewnątrz, ale nie chce mi się wierzyć, że to załatwi sprawę. Chyba wypadałoby ją całą jakoś zdezynfekować? Myślałem o piekarniku i 70st, ale przecież posiada plastikowe elementy i nie wiem czy to jej nie zniszczy. Jakieś porady jak taką maskę wyczyścić i zdezynfekować, żeby nie stanowiła dla mnie większego zagrożenia?

#koronawirus #2019ncov #covid19 #pracbaza #pytanie #bhp
Dinozaurpelennostalgii - Mirki dostałem w pracy jedną maskę ffp3 mniej więcej tego ty...

źródło: comment_15850596910fb8dxDyLgFNAQH2UXY1RK.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Według dr hab. n. med. Tomasza Dzieciątkowskiego


@defoxe: fajnie, przytaczasz opinię wirusologa, ja Ci wkleiłem badanie naukowe, może się do tego odniesiesz?
  • Odpowiedz
@Mrjohnsmith:
"UV disinfection protocol design

Two important factors were considered when programming the cleaning cycles: delay before cycle initiation and cycle duration. The ultimate goal when considering the cycle delay was to initiate a cleaning cycle as soon as possible after a keyboard was no longer in use, but still accommodate any natural pauses that may occur when a staff member was using the keyboard. Similarly, the length of the cycle
mathmed - @Mrjohnsmith: 
"UV disinfection protocol design

Two important factors w...

źródło: comment_15850608577IX84Vlw2KTG2TwNmqyFiS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pokaż badania na które się powołuje profesor


@LM317K: ale stary, weź wyluzuj. Rozumiem, że jesteś wirusologiem i będziesz z profesorem dyskutował jak równy z równym. Ja wirusologiem nie jestem i opieram się na jego opinii. Jeśli chcesz z tym dyskutować to zapewne na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znajdziesz do niego adres.
Dla mnie to co zostało napisane jest jasne. Jeśli dysponujesz badaniami które twierdzą inaczej, chętnie się zapoznamy... Na chwilę obecną
  • Odpowiedz