Wpis z mikrobloga

Taka beka że ja nawet nie.

Miałem okazję porozmawiać dzisiaj z świeżo upieczonym oficerem. Tematy oczywiście wojskowe no to zeszło w końcu na NATO. Nie wiem czy ich tak w wojsku uczą czy jak ale żołnierze, ba, oficerowie są przekonani że w razie agresji na Polskę od razu Polsce pomogą wszystkie armie NATO. Lotniskowce na Bałtyku, drony, desant USMC, KSK i takie inne tematy.

Gość miał nietęgą minę jak zobaczył co to jest traktat waszyngtoński i co jest w nim napisane. Sam przyznał że w wojsku powszechna jest opinia że można leżeć brzuchem do góry i się opierdzielać bo i tak w razie W na pewno w mgnieniu oka pomoże wszechmocne NATO.

#oswiadczenie #nobodykiers #armia #wojsko
  • 20
  • Odpowiedz
traktat waszyngtoński


@Wandsbeker:

porozumienie międzynarodowe podpisane 6 lutego 1922, regulujące i ograniczające zbrojenia morskie, zawarte na skutek konferencji waszyngtońskiej (12 listopada 1921 – 6 lutego 1922), przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Francję, Włochy i Japonię. Traktat ogłoszono po ratyfikowaniu przez państwa 21 sierpnia 1923.

co to ma do rzeczy?
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: powiedz mi #bas czemuś ty jeszcze nie #!$%@?ł do Niemiec? nie czujesz się Polakiem, nie zarabiasz tyle ile byś chciał. myślę, że naród niemiecki to twoje prawdziwe przeznaczenie.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: nie odłożysz kilkunastu tysięcy euro w Polsce.! ja naprawdę uważam, że powinieneś wyjechać i zbudować sobie życie w Niemczech, będziesz się czuł dużo lepiej.
  • Odpowiedz
@tHoePs: na pewno tak będzie.

Weź też pod uwagę że sytuacja w jakiej teraz się znajduję jest dość komfortowa - mam umowę na dwa lata więc mogę szukać w Niemczech takiej pracy jaka mi odpowiada - czyli gdzieś na magazynie jako kierowca widlaka w Hamburgu a nie muszę jechać do Fryzji czy na inne zadupie bo nie mam innego wyjścia
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Po co się tak męczyć skoro w Reichu doszedłbyś do tego w znacznie krótszym czasie? Ciągle zasłaniasz się chęcią zdobycia jakiegoś fachu, a w Reichu nie możesz?
  • Odpowiedz