Wpis z mikrobloga

Ja też nie rozumiem tej fali hejtu na katolików! Każdy w obecnej sytuacji radzi sobie jak może. Co komu przeszkadza, że ludzie się modlą?
#koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@restecp: Nie generalizujmy. Nie każdy jest fanatykiem. A z Twoją wypowiedzią się akurat nie zgadzam. Żyjemy w czasach kiedy obrażanie mniejszości jest niedopuszalne a wylewanie pomyj na katolików czymś normalnym.
  • Odpowiedz
@anusiak777 a czemu nadajesz temu wartość? Bo byłeś prawdopodobnie wychowany przez rodziców w wierze. Jak jesteś sam jako osoba dobry to widzisz to działanie a wiara i modlitwa to autohipnoza, budowanie poczucia bezpieczeństwa. Pamiętam jak wierzyłem to rano i wieczorem tylko gadałem to czego się bałem żeby się nie stało. Wszystko kwestia myślenia. Chociaż mimo wszystko szanuje, czemu nie
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: to akurat jest fanatyzm. Bo ja akurat jestem katoliczką, wierzę w Boga ale wierzę też w moc sprawczą lekarzy. Wierzę, ale stawiam na prewencję. Po to mamy mózg żeby wydedukować, że nic mi nie da że pójdę do kościoła jeśli świadomie narażam siebie i innych.
Grunt żeby się wzajemnie szanować i chronić zdrowie i życie a nie wylewać wiadro pomyj.
  • Odpowiedz
@anusiak777: katolicy niestety mają duże sklonnosci do fanatyzmu co już samo w sobie jest niezdrowe.

Ze wszystkich katolików których znam może 10% respektuje inne religie i wartości. Reszta to fanatyczny beton który jest strasznie toksyczny, a cierpią na tym głównie dzieci które nie mają wyboru bo są zmuszane przez rodziców do wierzenia w to co oni wierzą, nie dają im wyboru.

O pedofilii w kościele już nie wspomnę. Ksiądz to
  • Odpowiedz
@Greensy: Ale ja o tym wiem. Też nie ze wszystkim się zgadzam. Też uważam, że w tym momencie najważniejsza jest ochrona zdrowia a nie pójście do kościoła. Tylko razi mnie, że ludzie tutaj też fanatycznie reagują na informację, że ktoś się modli. Szanujmy się nawzajem i pozostańmy po prostu dobrymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@anusiak777: nie widzę nic złego w modleniu się w domu do telewizora. Niestety jesteś wyjątkiem jak zgaduje, może dlatego tak ciężko ci zrozumieć dlaczego katolicy są znienawidzeni.

Dostałeś jednak masę przykładów i niestety ale większość z nich jest poprawna. Życzę Ci przemyślenia sytuacji ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa.

Powodzenia.
  • Odpowiedz
@anusiak777: Nie. Należysz do organizacji, która ma konkretne poglądy na konkretne rzeczy i siłą rzeczy to są też twoje poglądy. Jesteś katolikiem więc się z tym zgadzasz, na tym polega wiara i przynależność do kościoła. Pierdu pierdu i ogólniki o byciu dobrym człowiekiem do mnie nie przemawiają, bo posiadanie SWOICH wartości i autorytetów nie ma nic wspólnego z wiarą, bo ta polega na dogmatach. Jeśli masz swoje autorytety i nie
  • Odpowiedz
@anusiak777: wierzącym w boga, po prostu? Nie musisz należeć do KK żeby wierzyć. To jest tylko organizacja, która stworzyła jakieś swoje obrzędy i prawa, z którymi nie musisz się zgadzać, a mimo to być wierzącym. Chodzenie do kościoła, dawanie na tace, jedzenie opłatków, spowiedź, post i inne rzeczy to wymysł ludzi, a nie boga. Możesz być wolnym człowiekiem i jednocześnie szanować życie, innych i mieć filozofię bycia dobrym. Kościół od
  • Odpowiedz
@pijekubusplay: : bo #!$%@? to pomaga i dlatego każdy normalny ma z tego beke? Możesz mówić do sufitu ale ma to taką skuteczność jaką napisze - zerową!

Niektórym dodaje siły bo działa na podświadomość ale w obecnej sytuacji polecam robić to w domu.
  • Odpowiedz
@anusiak777: przecież tutaj nie chodzi o to że gadacie sobie z sufitem tylko o to że chodzicie na msze św., dotykacie jednych klamek, są tam ludzie z różnych zakładów pracy a na deser guślarz wpycha każdemu po kolei swoją rękę do mordy.

reasumując: módl się u siebie w domu i #!$%@? się w łeb jak myślisz że komuś normalnemu to przeszkadza.
  • Odpowiedz