Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki takie pytanie w klimacie #elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozładowałem akumulator w samochodzie do zera (dokładnie 3.43V po sprawdzeniu) zapalonym przez weekend światłem. Na kable nie odpalił, zabrałem do domu pod prostownik 6A. Zaraz po podłączeniu w kilka minut napięcie skoczyło do 10-11V. Prostownik odłączył się sam po 4h, napięcie wynosiło ok. 11.6V.
Podłączyłem go po 19:00 wczoraj i wróciłem do domu, nie odpalałem, a dziś o 5:30 zakręcił raz i zdechł. Na moich oczach wskazówka leciała z 10 na 8V. W 2-3 minuty error, że słaba bateria i elo.
Z kabli też znów nie odpalił, napięcie na zegarach skoczyło na trochę i znów zdechło na minimum (8V).
Akumulator ma rok.

Czy to zwarcie na celi?
#motoryzacja #akumulator #elektryka
  • 27
  • Odpowiedz
@radziuxd: Ładowarka do akumulatora z czarnej listy. Zamykam temat.
Kup sobie stary, ruski prostownik do ładowania i wtedy naładuj, bo te nowe prostowniki to mogą się nadawać najwyżej do ładowania akumulatora żelowego.
  • Odpowiedz
@radziuxd: 11,6 V to zdecydowanie za mało po naładowaniu. Naładuj raz jeszcze aż prostownik wyłączy, odczekaj chwile odłączając prostownik i podłącz ponownie. Jak zaraz wyłączy ze naładowany to raczej po aku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@radziuxd: radzieckim transformatorowym taki rozladowany kwasowy aku to najlepiej duzym pradem przez chwile przeleciec by sie odsiarczyly elektrody a potem do 14.4V ladowac spokojnie 0.1 x pojemnosc pradem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FoxX21: ładowałem nim różne aku przez 5 lat i zawsze się spisywał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@soadfan: @houk: też mi się tak wydaje, stary akumulator dwa razy tak #!$%@?łem do zera i z kabli odpalał po 10 minutach na strzała, a tutaj jak kontrolki jeszcze świecą to nie powinna być żadna łaska.
  • Odpowiedz
Prostownik odłączył się sam po 4h, napięcie wynosiło ok. 11.6V.


@FoxX21: To zdecydowanie za krótko i za mało. Podładuj go i zobacz. Jeśli nie skoczy do tych 14,2-14,4 a będzie się utrzymywać ok 11,5 to oznacza, że akumulator zrobił papa bo pewnie 2 cele padły albo dodatkowo ma zwarcie wewnętrzne i się rozładowuje samoczynnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@veldrinn: #!$%@?... zapomniałem, że powinien się naładować do 14V z hakiem, a ja zadowolony myślałem "no dobra prawie 12V to gitara". #!$%@? mi w dupe xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lotos10: @veldrinn: @houk: @soadfan: byłem w sklepie, gdzie pan spec podłączył pod swój prostownik, aku w pół godziny wstał do ok. 12V i dalej kontynuuję już ładowanie w domu. Aktualnie w 2h doszło 0.2V i mam 12.44V. Gość powiedział, że te marketowe prostowniki niezbyt radzą sobie z rozładowanymi poniżej 10.5V akumulatorami.

Dodatkowo ja jestem lamą, że myślałem, że aku po ładowaniu ma mieć 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lotos10: dziś rano pod prostownikiem miał 15,01V, po odpięciu spadek do 13 z hakiem, więc zostawiłem, no i jeszcze jedna dioda na prostowniku nie zgasła. Po południu wrócę to wkładam do auta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lotos10: Akumulator nie chciał przyjąć więcej niż 13.1V (po odpięciu prostownika), chociaż pod koniec ładowania, gdy jeszcze był podpięty pokazywało 15.3V, nie wiem czemu tak dużo. Aktualnie akumulator już w samochodzie, odpalił na strzała.
Ładowanie na postoju bez nadmiernego obciążenia 14.3-14.7V, także po stronie samochodu wszystko okej, nie wiem czemu nie chciał zagadać po kablach...
  • Odpowiedz
@radziuxd: jestem w szoku. Byłem pewien, że już z niego nic nie będzie - jak wyżej komentujący.

A jesteś w stanie rozkodować w jakim jest wieku lub co to za firma ?

To jeszcze oryginalny czy już kupowany ?
  • Odpowiedz