Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends

Od czego zależą te oceny S, A itd?

Myślałem, że od całokształtu (zabójstwa, śmierci, farma itd).

Ta gra poszła mi w miarę dobrze (Jax). Myślałem, że będzie chociaż S-, ale nie było. Było A.
Za to dwóch innych graczy (Brand, Sett) dostali po S-. Też im poszło dobrze, ale nie jakoś dużo lepiej niż mi.

Dobrze myślę, że to zależy też od danej postaci (jak inni gracze nią grają)? Tzn. np. takim Jaxem w jungli to powinienem mieć np. 25/1/20 i farmę 180, a nie takie marne 13/1?

W ogóle te oceny liczą się do czegoś poza tym, że jak ma się 2x S(-/+), to można poziom maestrii wbić na 6 lvl (który też niczemu nie służy poza ikonką na ekranie ładowania)?
mk321 - #leagueoflegends

Od czego zależą te oceny S, A itd?

Myślałem, że od cał...

źródło: comment_1584999716TEfwvlLhEkPjgyN5Z7YlQo.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
głównie dobra farma robi s


@Sylo_: Sett w tej grze miał bardzo słabą farmę (61, najmniej z teamu, prawie połowa tego co ja), a dostał S-.
  • Odpowiedz
@mk321: wiem tyle, że podobno na ocene wpływa jeszcze vision score.
Za Ske mozesz dostac skrzynke, raz na tydzien dostajesz jakby nowa do zdobycia.
Na swoim profilu mozesz zobaczyc ile mozesz skrzynek wylootac.
  • Odpowiedz
@mk321: Witam twój problem jest bardzo złożony, nie ma jednoznacznej odpowiedzi rzekł bym że takowej nie ma. Na temat rozdawania ocen w League of Legend's można rozprawiać się godzinami lecz te godziny będą stracone. System dobierania oceny nigdy nie został udostępniony.
Pozdrawiam Darek Bielak!
  • Odpowiedz
@mk321: Słaba farma pod Jaxa (aby myśleć o S musisz mieć w tej minucie 180-190 farmy)
Dodatkowo pod ocene prócz KDA i farmy jest vision score,farma w pierwszych 10 minutach,kontrola mapy,zadawane obrażenia,smoki barony wieże oraz między innymi punkty za Roam.
  • Odpowiedz
@mk321: graliście 30 minut i przez 30 minut ubiłeś 100 farmy
jaxem
na normalu
to też zależy jakie te kille są, bo to że dobijaliście raksuło za każdym razem jak wyszedł z bazy to jeszcze nie wiele znaczy, bo on i tak golda nie dawał przy 2/10
  • Odpowiedz
nie ma jednoznacznej odpowiedzi rzekł bym że takowej nie ma


@Qbuus: :(

Jedyne co patrzę, że miałem słabiej, to zadane obrażenia. Wiadomo, tyle co Brand nie będę miał. Ale Sett też nie miał ich jakoś bardzo dużo.

Gdyby obrażenia były głównym wyznacznikiem, to głównie adc i magowie mieliby S, a tanki/supporty nigdy.
mk321 - > nie ma jednoznacznej odpowiedzi rzekł bym że takowej nie ma

@Qbuus: :(
...

źródło: comment_1585000563YQR9dz3neNmicB4vI2upef.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mk321:

Gdyby obrażenia były głównym wyznacznikiem, to głównie adc i magowie mieliby S, a tanki/supporty nigdy.

W przeliczeniu na średni dmg danej postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak na 28 minut to mało farmy miales


graliście 30 minut i przez 30 minut ubiłeś 100 farmy

jaxem


@SarahC: @natashie_097: to jeśli farma się liczy, to czemu Sett z tak małą farmą dostał S-? Brand też nie miał dużo większej niż ja.

Wydawało mi się, że po znerfieniu expa w jungli teraz gra się bardziej pod ganki niż kampienie w jungli. Stąd mała farma. Na pewno postacie na linii
  • Odpowiedz
W przeliczeniu na średni dmg danej postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@thesc: grałem nieraz Lux jako udawany support i miałem duże dmg, a S nie dostawałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Z drugiej strony grałem nieraz Lux jako normalny support i bez farmy, bez killi, trochę wizji i dobre oceny wpadały...
  • Odpowiedz
@mk321: Na Lux by dostać S trzeba się skupić bardziej na killach i vision score niż dmg...trafiasz kilka razy q i e w early i gierka potem z górki.

Zapytam się jeszcze na jakich pozycjach grali tym Settem i Brandem jak można wiedzieć ?
  • Odpowiedz
Zapytam się jeszcze na jakich pozycjach grali tym Settem i Brandem jak można wiedzieć ?


@thesc: Brand grał na midzie (vs Yasuo).

Sett i Ashe na bocie. W sumie @SarahC ma rację, że Sett był "supportem" i mała farma nie przeszkadzała w dobrej ocenie.
  • Odpowiedz